• Laisvalaikis/Pomėgiai

    Manikiuras: procedūros ištakos ir šiandienos tendencijos

    Manikiuras yra skirtas rankų priežiūrai – jo metu valomi nagai, tvarkoma nagų odelė ir lakuojami nagai. Įdomu tai, kad manikiuras nėra šiuolaikinės grožio industrijos atradimas, o atsirado labai seniai – net 5000 metų prieš Kristų. Jau tada moterys dažydavo savo rankas chna dažais. Po to ir faraonai pradėjo dažyti nagus chna dažais. Tuomet Arabijoje ir Egipte buvo populiaru naudoti vario spalvos nagų laką, pagamintą iš vabalų sekreto. O jau 600 metų prieš Kristų moterys puošė nagus auksinėmis ir sidabrinėmis dulkėmis. Daugiausia priežiūros nagams skirdavo egiptietės ir rytietės – šiose teritorijose archeologai yra radę nemažai dėžučių su manikiūro įrankiais. Senovės Egipte ilgi nagai buvo laikomi prabangos simboliu. Egiptietės nešiodavo ilgus, dirbtinius…

  • Medicina/Sveikata

    Veido valymas – geriausias būdas pradėti rūpintis savo oda

    Tikriausiai daugeliui gruodžio pabaiga yra vienas labiausiai laukiamų žiemos sezono laikotarpių – juk prasideda šventės, žadančios daug puikių akimirkų kartu su šeima ir draugais. Žiemos šventės taip pat reiškia ir daugybę kalėdinių vakarėlių bei kitų renginių, kurių metu kiekviena nori atrodyti pritrenkiančiai, todėl visi grožio salonai ir kirpyklos būna užimti ištisą mėnesį. Iš tiesų, žiema daugeliui moterų nėra pats mėgstamiausias laikas: šaltas sausas oras dažnai pažeidžia plaukus, yra įvairių odos nelygumų ir defektų priežastis, todėl norint puikiai atrodyti įprasto sušukavimo nepakaks. Jei pastebėjote, jog žiemą jus dažniau kamuoja įvairios odos problemos, norint jų atsikratyti yra patartina pasinaudoti tokia paslauga kaip veido valymas. Daugelis mano, jog veido valymas yra reikalingas tik…

  • Medicina/Sveikata

    Mityba ir darbas

    Be angliavandenių ir riebalų, suteikiančių organizmui energijos, būtini baltymai, kurie turi sudaryti apie 30% bendro energetinių elementų kiekio. Jeigu trūksta baltymų, iš organizmo daugiau pasišalina azoto, o kartu ir vandens. Mineralinės druskos reikalingos ne tik kaip statybinė medžia­ga, bet ir kaip katalizatoriai — medžiagos, greitinančios chemines reakcijas. Jos turi |takos nervinių ir raumeninių skaidulų jaud­rumui, palaiko rūgščių ir šarmų pusiausvyrą organizmo audiniuo­se. Pavyzdžiui, kai trūksta fosforo, sumažėja ir protinis, ir fizinis darbingumas. Dirbančiųjų fizinį darbą organizmui daugiau reikia B grupės vitaminų. Dirbantieji karštyje su prakaitu netenka vi­taminų B, C ir PP. Kai trūksta vitaminų B ir C, greičiau nuvargs-tama, o dėl to mažėja darbo našumas.      Mitybos įtaką žmogaus…