Medicina/Sveikata

Dantų implantai – nauja alternatyva dantų protezams

Dėl pačių įvairiausių priežasčių žmonės gali neturėti vieno, kelių ar netgi visų dantų, todėl tampa labai svarbu užpildyti tuščią ertmę. Tam tikrų dantų neturėjimas gali virsti kompleksu ne tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir jaunesniems, todėl kiekvienam būtina žinoti kuo būtų galima pakeisti prarastus dantis.

Gan populiaru manyti, kad dantų protezai yra reikalingi tik seniems žmonėms, dėl natūralaus senėjimo ar parodontozės netekusiems savo dantų. Tačiau dantu protezavimas tampa reikalingu net ir tuomet, kai pacientas kenčia nuo periodontito ar apatinio žandikaulio – smilkininio sąnario ligų, kartais dėl smarkiai nudilusių dantų, kurių dilimą lėmė kietųjų audinių netekimas. Patys dantų protezai yra dviejų rūšių: fiksuoti arba išimami. Verta įsidėmėti, kad protezų parinkimas priklauso nuo burnoje likusių dantų skaičiaus ir jų būklės. Tai yra sudėtingas procesas, kurio metu sudaromas gydymo planas, išsamiau aptariant dantų būklę ir galimus dantų atkūrimo būdus, įvertinant preliminarią gydymo eigą, trukmę ir kainą. Atrodytų, kad viskas yra gana paprasta, nors ir reikalauja atitinkamo gydymo, bet neretai pacientai, nešiodami protezus, skundžiasi, jog protezai nepatogūs, nešiojant juos pavargsta žandikaulis arba protezai nesilaiko.

Dantu implantai

Šiuolaikinė odontologija taip pat siūlo ir kitą variantą – dantų implantus. Tai nauja galimybė pakeisti protezus į patogius natūralių dantų pakaitalus. Odontologai tvirtina, kad dantu implantai yra vienas iš didžiausių laimėjimų odontologijos srityje. Jei trūksta vieno danties, implantas yra įtvirtinamas tarp dantų jų nė nešlifuojant ir taip nesukeliamas neigiamas poveikis šalia esantiems sveikiems dantims. Dantų implantai taip pat leidžia visus maisto produktus kramtyti be baimės ir kalbėti nejaučiant jokio diskomforto. Kaulinį audinį apsaugo nuo kaulo atrofijos. Bene didžiausias pranašumas yra tai, kad danties implanto atmetimo rizika yra itin maža, todėl neverta bijoti dėl galimo jo atmetimo.

Dantų neturėjimas sukelia diskomfortą, todėl būtina nebijoti reguliariai lankytis pas odontologą ir išsiaiškinti geriausias danties pakeitimo galimybes. Dantų implantai yra puiki alternatyva norintiems turėti sveikus ir estetiškai atrodančius dantis. Neverta kompleksuoti dėl dantų neturėjimo, todėl jau dabar galite užsiregistruoti pas pasirinktą odontologą!