Žiniasklaida/Leidyba

Elektroninės knygos pasitarnauja tiek rašytojui, tiek ir skaitytojui

Šiandien knygų rašymas ir leidimas tapo kur kas paprastesnis nei, kad buvo prieš dešimtmetį. Nemaža dalis rašyti mėgstančių ir galinčių žmonių vien dėl knygų leidybos peripetijų nesiryždavo parašyti ir išleisti savo knygos. Visa fizinių knygų spausdinimo ir leidimo procedūra iki šiol užtrunka labai ilgai. Ką jau kalbėti apie tai, kad popierinių knygų leidyba kainuoja labai brangiai. Kai yra tiek daug neigiamų ir visą knygos išleidimo procesą apsunkinančių veiksnių, puikiai suprantama, kad rašytojai ieško alternatyvų, galinčių padėti lengviau įveikti visas reikiamas užduotis.

Taigi, turbūt kiekvienas esate girdėję apie elektronines knygas – tai knygos formatas, kuris veikia kompiuterinėje aplinkoje. Elektronines knygos gali būti skaitomos kompiuteryje, planšetėje, išmaniajame telefone arba el. skaityklėje. Būtent ši knygų forma palengvina visą knygos leidybą. Trumpiau tariant, panaikinama daug brangiai kainuojančių grandinės dalių.

Elektronines knygosRašytojai, kurie pasirenka išleisti elektroninę knygą, nebeturi jaudintis dėl knygos spausdinimo ir leidybos kaštų. Jei parašote knygą, tereikia ją suredaguoti ir paversti pagrindiniu bei populiariausiu formatu, pvz., PDF. Tuomet galite pradėti elektroninės knygos populiarinimą ir jos platinimą internetinėje erdvėje. Jūsų kaštai priklausys nuo to, kokiu būdu reklamuosite savo knygą, todėl viskas priklauso tik nuo jūsų pasirinkimų. Jei turėsite elektroninę parduotuvę, savo knygą galėsite pardavinėti jos pagalba. Tai reiškia, kad galėsite reklamuoti ne tik pačią knygą, bet ir parduotuvę, tokiu būdu sukurdami išliekamąją pridėtinę vertę tolimesnėms knygoms, jei ateityje nuspręstumėte tuo užsiimti ir dažniau.

Visa tai padeda ne tik rašytojams, tačiau ir skaitytojams. Jei dažnai tenka lankytis knygynuose, turbūt pastebėjote, kaip akivaizdžiai knygų kainos padidėjo per pastaruosius keletą metų. Tiesą sakant, kainos kyla ir iki šiol – vargu ar greitu metu galėsime matyti kainų mažėjimą. Todėl, kai pagrindinis skaitymą mylinčių žmonių pirkinys yra toks brangus, dažniau imama dairytis į elektronines knygas, kurias galime skaityti savo kompiuteriniuose įrenginiuose. Ir nors tai yra visiškai kitokia skaitymo forma, ji sparčiai skinasi kelią į vartotojų širdis ir tampa vis populiaresnė ir priimtinesnė net ir labai skeptiškai į visą tai žvelgusiems vartotojams.