Medicina/Sveikata

Kokius privalumus turi hidrolizuotas kolagenas?

Mes visi laikui bėgant senstame. Tai – neišvengiamas žmonijos vystymosi etapas ir su juo kad ir kaip nenorime, bet tenka susitaikyti. Tad belieka tik džiaugtis šia diena, dėkoti už naujai išaušusį rytą ir vakare „ačiū” Visatai pasakyti už nuostabiai prabėgusią dar vieną dieną. O tam, kad tą nenutrūkstamą sudėtingą biologinį procesą nors truputį pristabdytume turime tinkamai rūpintis savo sveikata. Savaime suprantama, kad mūsų odos būklė blogėja dėl dermatologinių problemų, taip pat tam įtakos turi ir aplinkos sąlygos (oro kondicionavimo, šildymo, vėjo, lauko temperatūros svyravimų – laisvųjų radikalų susidarymas) ir vidinio senėjimo procesas, kurį gali pagreitinti saulės poveikis arba ir kiti netinkami gyvenimo būdo veiksniai (alkoholis, rūkymas, stresas, persivalgymas, miego trūkumas). Tiek išorinius, tiek ir vidinius odos senėjimo procesus kontroliuoja atitinkamos genetinės variacijos bei išoriniai veiksniai. Jų dėka ir formuojasi raukšlės, pigmentinės dėmės, prarandamas odos elastingumas bei tvirtumas.

Tam, kad tokių nemalonių poveikių išvengtume visi puikiai žinome ką turime daryti. Tai –ir sveika gyvensena, ir tinkamas maistas, ir odos bei viso organizmo priežiūra. Tad hidrolizuotas kolagenas gali būti vienas iš tokių tinkamų ir rekomenduotinų komponentų. Šis kolagenas yra ypatingas tuo, jog yra ne tik sudėtingas, bet ir yra chemiškai suskaidytas per hidrolizės procesą, naudojant specialias fermentines medžiagas bei vandenį. Taip yra daroma dėl to, jog būtų suformuotos mažesnės molekulės. Vadinasi, toks hidrolizuotas kolagenas bus daug lengviau įsisavinamas. Juk kuo molekulės bus mažesnės, tuo jos galės sparčiau pasiekti mūsų organizmo audinius ir taip pat suteiks jam labai naudingų savybių.

Hidrolizuotas kolagenas visų pirma yra  suskaidomas į aminorūgštį. Ji tampa tarsi statybine medžiaga naujiems ląstelių elementams. Dėl savo mažos molekulinės masės šis kolagenas yra lengvai virškinamas bei absorbuojamas ir paskirstomas žmogaus kūne. Taigi hidrolizuotas kolagenas yra taip pat ir lengvai virškinamas. Tad norėdami savo organizmą praturtinti specifinėmis aminorūgštimis, tokiomis kaip glicinas, prolinas ar hidroksiprolinas, rinkitės tuos maisto papildus, kurie turi savyje hidrolizuotą kolageną. Pripažįstama, kad norint išlaikyti savo jaunystę ir grožį, padėti odai palaikyti jos tvirtumą bei drėgmę, galite rinkdamiesi tik kokybišką kolageną.