Statistika rodo, kad pastaruoju metu labai padaugėjo autoįvykių. Kadangi teisę vairuoti kasmet gauna tūkstančiai žmonių, Lietuvos gatvėse gerokai padaugėja transporto priemonių, kurias vairuoja pakankamai nepatyrę vairuotojai. Taip pat nemenkos įtakos didesniam avaringumui turi ir netinkami vairavimo įpročiai, išsiblaškymas, neatidumas, mobilaus telefono naudojimas ir netgi emocinė būklė. Akivaizdu, kad yra labai daug skirtingų veiksnių, kurie gali nulemti avaringas situacijas.
Ir, žinoma, bene kasdien žiniose galime matyti reportažus apie autoįvykius, kurie įvyko dėl neblaivių vairuotojų. Tai labai didelė problema, su kuria bandoma kaip įmanoma efektyviau kovoti. Turbūt žinote, kad vairuotojams, kurie praranda vairuotojo pažymėjimą, yra būtinas papildomas vairuotojų mokymas. Tai svarbu tam, kad vairuotojai geriau suprastų savo padarytas klaidas ir pasistengtų ateityje tokių klaidų vengti.
Žinoma, tam, kad jums niekuomet netektų susidurti su tokiais nemalonumais, kai prarandate vairuotojo pažymėjimą, pateiksime jums kelis naudingus patarimus.
Nevairuokite apsvaigę nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų. Tai gali skambėti kaip akivaizdus dalykas, tačiau daugelis vairuotojų to nepaiso ir už vairo sėda būdami neblaivūs. Kaip žinia, alkoholis lėtina reakcijos laiką ir suteikia daugiau drąsos. Todėl kyla didelė rizika, kad įvyks autoįvykis.
Neviršykite leistino greičio. Jei mėgstate greitį, tuomet turite labai didelį dėmesį skirti darbui su savimi. Kaskart sėsdami į savo automobilį, jūs esate atsakingi ne tik už save, tačiau ir už keleivius bei už kitus transporto priemonių eismo dalyvius. Todėl elkitės atsakingai ir labai saugiai. O jei negalite be didelio greičio – pasirinkite automobilių sportą.
Nesiblaškykite. Daug avarijų įvyksta dėl vairuotojų išsiblaškymo. Jie kalba su keleiviais, nežiūri į kelią, žvalgosi į savo kompiuterį arba kalbasi telefonu. Nors tai yra baudžiama, nemaža dalis vairuotojų to nepaiso.
Nevairuokite, kai esate pavargę. Nuovargis yra kiekvieno vairuotojo priešas. Jei esate pervargę ir neišsimiegoję, didėja tikimybė, kad laiku ir tinkamai nesuvaldysite savo transporto priemonės, todėl įvyks avarija.
Visada dėvėkite saugos diržą. Turite pasirūpinti savo saugumu. Praktika rodo, kad segint saugos diržą, avarijos metu susižeidžiama daug rečiau.