Automobiliai/Motociklai

Auto kabliai nėra jau tokie brangūs

auto kabliaiKažkuriam laikui teks gabenti krovinius lengvuoju automobiliu? Nežinote kablys atlaikys krūvį? Tai – ne bėda, nes dabar auto kabliai gali būti įsigyjami internetu. Aišku, daugelis pamanys, kad šių kablių kainos yra per daug aukštos, tačiau visgi – tai yra priedas prie automobilio, kurį nežinia ar neteks naudoti ateityje. Kokybiški ir tvirti auto kabliai dabar siūlomi pačiose įvairiausiose vietose, bet ekspertai rekomenduoja būti atsargiems. Vis dėlto pasitaiko paprastų apgavysčių, kuomet sumokėjus pinigus, niekas nieko negauna. Tai liečia pirkimą elektroninėje erdvėje. Jeigu galvojate įsigyti automobiliui skirtą kablį internetu, tuomet reikėtų tam pasiruošti tinkamai.

Internetu auto kablius įsigyti galima įvairiose vietose – el. parduotuvėse, skelbimų tinklapiuose, įvairiuose forumuose bei socialiniuose tinkluose. Bėda tame, kad ne visose vietose garantuojama saugumas sumokant pinigus. Kai kurie pardavėjai yra sukčiai ir tiek. Pavyzdžiui, neretai atvejais skelbimų portaluose bandantys laimę lieką visiškai be nieko, tik su didžiuliais nuostoliais. Iš jų paimami pinigai, o paskui jie tiesiog ignoruojami. Taip nutinka tuomet, kai bandoma vaikytis mažiausių kainų. Ne paslaptis, kad skelbimų tinklapiuose sukčiai vilioja naivuolius nurodydami tokias kainas, kurių sunku atsisakyti. Tačiau, paprasta turėtų būti atskirti tikrus pasiūlymus, nuo sukčių kabliukų.

Tam, kad atskirtumėte ar pasiūlymas tikras ar tik aferistų bandymas išvilioti pinigus, jums reikės stebėti kainos pokyčius. Pavyzdžiui, radus skelbimą, kuriame nurodyta, kad nauji auto kabliai kainuoja vos kelias dešimtis eurų, jau iš karto reikėtų pasukti galvą – juk tokios automobilių detalės kainuoja gerokai daugiau. Tad, jeigu nurodyta kaina yra labai maža, susisiekite su tariamu pardavėju ir paprašykite dar mažesnės. Jeigu jis sutiks kainą nuleisti dar labiau, vadinasi čia tikrai kažkas negerai. Tai liečia būtent privačius pasiūlymus. Tai yra vienas iš būdų bent jau minimaliai nuspėti ar bus bandoma jus apgauti ar ne.

Auto kabliai kainuoja ne kelias dešimtis eurų. Jų kainos dažniausiai viršija 100 eurų, o perkant naujus – kaina gali siekti ir daugiau. Taip pat kainai įtaką daro kablio funkcionalumas ir medžiagos. Jeigu kablys pagamintas iš tvirčiausių medžiagų, vadinasi kaina bus didesnė, tačiau toks kablys atlaikys itin didelį krūvį net ir tuomet, jeigu bus važiuojama duobėtais ir kitais nepatogiais keliais.

Klabant apie auto kalbių savybes, būtina žinoti, kad dabar internete yra daug parduotuvių, kurios siūlo modernesnius kablius. Paprastai kalbant, jūs pritvirtinate kablį prie automobilio kėbulo ir viskas. Jeigu kablys jums nebus reikalingas kažkokiomis dienomis, jį galėsite nuimti akimirksniu – ištraukę specialią svirtį ar kitą jungti tiesiog rankomis. Trumpai tariant, kai kurie kabliai yra nuimami ir tiek. Tai negadina transporto priemonės išvaizdos.

Jeigu auto kabliai jums reikalingi ne vienai transporto priemonei, tuomet žinokite, kad pardavėjai yra pasiruošę pasiūlyti geresnes kainas. Aiškiau kalbant, internete galima leistis į derybas perkant didesnius kiekius. Pavyzdžiui, kai kurie el. parduotuvių savininkai taiko didžiules nuolaidas pasiekus tam tikrą prekių kiekį. Jeigu perkate 10 auto kablių savo transporto priemonėms, ir kiekvieno jų vertė siekia daugiau nei 200 eurų, galite drąsiai prašyti nuolaidos, jeigu pats pardavėjas nesusipranta jos pasiūlyti. Jeigu negausite specialios nuolaidos, tai – ne bėda, nes bet kokiu atveju galite kreiptis į kitą el. parduotuvę, kuri pasiūlys geresnes įsigijimo sąlygas.

Internete visada siūloma būti apdairiems, o perkant automobiliams skirtas detales, reikėtų dairytis į tuos pardavėjus, kurie užsiima legalia prekyba. Nelegalūs prekeiviai gali bandyti jūs apgauti ir tiek.