Kelionės/Turizmas

Baidarių stovyklavietės Aukštaitijoje: privalumai ir trūkumai

Vasara yra puikus laikas pasimėgauti gamta ir išbandyti įvairias pramogas vandenyje. Todėl vienas populiariausių laisvalaikio pasirinkimų vasarą Lietuvoje – baidarių nuoma. O kai vasaros būna tikrai šiltos, daugybė baidarininkų mėgaujasi ne tik vandens pramogomis, bet ir nakvyne gryname ore. O tam užsakomos įvairios baidarių stovyklavietės Aukštaitijoje. Ko tikėtis vykstant į stovyklavietę ir kada tai yra geriausias pasirinkimas?

Kas įskaičiuota į kainą?

Labai dažnai nuomojant baidares, baidarininkai pasirenka miegoti stovyklavietėse ant upės ar ežero kranto, kur galima mėgautis gamta ir ramybe. Pirmiausia todėl, kad tokia nakvynė yra daug pigesnė nei sodybos nuoma. Be to, jeigu planuojate baidarių žygį likus nedaug laiko iki jo, nakvynės aplink Jūsų pasirinktą maršrutą jau gali būti užsakytos, o vykti toli ne kiekvienas nori. Tad kaina, greičiausiai, yra svarbiausias baidarių stovyklaviečių privalumas.

Į kainą dažniausiai įskaičiuota vieta Jūsų palapinei, taip pat laužavietė, šašlykinė, ribotas arba neribotas malkų kiekis. Taip pat stovyklavietėje visuomet yra stalas ir suoliukai – vieta valgymui bei tualetas. Priklausomai nuo baidarių stovyklavietės Aukštaitijoje įrengimo, joje gali būti pavėsinė, sūpynės, pirtis ar net kubilas. Kai kuriose stovyklavietėse yra atvesta elektra bei vanduo, tačiau tokie pasiūlymai ir kainuoja brangiau.

Ką atsivežti į stovyklavietę?

Daiktai, kuriuos reikėtų turėti vykstant stovyklauti, priklauso nuo pasirinktos stovyklavietės. Tačiau miegant gamtoje dažniausiai Jums prireiks palapinės, kilimėlio palapinei ir miegmaišio. Taip pat tokiose vietose reikėtų turėti geriamo vandens ir nepamiršti indų, kurie yra skirti gaminti ant laužo. Jeigu stovyklavietėje nebus elektros, pasirūpinkite naktiniu apšvietimu, o taip pat ir priemonėmis nuo uodų ir mašalų. Ypač tuomet, kai stovyklaujama prie upės, tai labai svarbu. O būtent baidarių maršrutai upėmis Aukštaitijoje yra vieni populiariausių.

Kokie didžiausi privalumai?

Didžiausi privalumai, nekalbant apie kainą, yra tai, kad stovyklaujant gamtoje, galite mėgautis kokybišku poilsiu. Nakvynė palapinėje yra puikus būdas pabėgti nuo kasdieninės rutinos ir atrasti lietuvišką gamtos grožį. Taip pat tai yra pigesnė alternatyva ir dažniausiai, kaip minėta, stovyklavietes užsakyti galima net ir planuojant išvyką paskutinę minutę. Labai dažnai stovyklauti pasirenka įmonės ir šeimos, nes patirtys tokioje vietoje stiprina tarpusavio ryšį.

Kokie stovyklavimo trūkumai?

Turbūt vienintelis trūkumas, kodėl baidarių stovyklavietės Aukštaitijoje gali nepatikti, yra patogumų nebuvimas. Tiems žmonėms, kurie neįsivaizduoja ryto be karšto dušo, nakvoti gamtoje gali būti sudėtinga. Čia reikia patiems gaminti ir suprasti, kad ne visuomet bus patogu atsisėsti, ne visuomet bus galima valgyti iš savo mėgstamų indų, kaip namuose.