Būstas

Drėgmės surinkėjų nauda

Dregmes surinkejasGalbūt, perskaičius šio straipsnio pavadinimą, jums kyla klausimas – kas apskritai yra tas dregmes surinkejas? Iš paties pavadinimo galima suprasti, kad tai prietaisas surinkti drėgmei – bet kaip gi jis veikia ir kur jis naudojamas? Naudojamas jis visur, kur yra per daug drėgmės – pradedant butais, namais ir kitomis gyvenamosiomis patalpomis, ir baigiant biurais, rūsiais, garažais ar net baseinais ir kitomis panašios paskirties didelėmis patalpomis.

Veikdamas, drėgmės surinkėjas sausina patalpos orą ir užkerta kelią pelėsio atsiradimui, kondensato kaupimuisi ant langų, bei dažų  lupimuisi nuo sienų ar lubų. Naudojant jį namuose, galima paspartinti skalbinių džiovinimo procesą. Drėgmės surinkėjai, priklausomai nuo galingumo, yra skirstomi į buitinius ir profesionalius. Mažo galingumo buitinis drėgmės surinkėjas gali būti skirtas tik vienai nedidelei patalpai sausinti, o profesionalus drėgmės surinkėjas gali sausinti didžiulį rūsį ar garažą, kuriame drėgmės lygis aukštas, ir gali tai daryti ilgą laiką be pertraukos.

Pagal veikimo principą drėgmės surinkėjai taip pat skirstomi į dvi rūšis: kompresorinius drėgmės surinkėjus ir adsorbcinius drėgmės surinkėjus. Kompresoriniai drėgmės surinkėjai dažniausiai yra galingesni, jie surenka daugiau  drėgmės iš oro per parą bei apdoroja didesnį oro srautą per valandą. Tačiau jie taip pat turi ir minusų, t.y. jie geriausiai veikia didelėje drėgmėje ir pakankamai aukštoje temperatūroje, jei trisdešimties laipsnių temperatūroje, esant šimtaprocentinei kompresorinis drėgmės surinkėjas veikia šimtaprocentiniu pajėgumu, tai krentant temperatūrai ir drėgmei jo naudingumas sparčiai mažėja, o prie penkių laipsnių šilumos tokio tipo drėgmės surinkėjas iš vis nebesurenka drėgmės iš oro.

Alternatyva tokiems drėgmės surinkėjams yra adsorbciniai drėgmės surinkėjai. Jie neturi kompresoriaus, todėl veikia tyliau už kompresorinius surinkėjus. Be to, žemoje temperatūroje jų naudingumo koeficientas nesumažėja – jie surenka tiek pat drėgmės tiek prie trijų, tiek ir prie trisdešimties laipsnių šilumos. Tačiau čia yra ir jų minusas – absorbciniai drėgmės surinkėjai nėra galingi, jei vidutinės galios buitinis  kompresorinis drėgmės surinkėjas gali surinkti  virš dvidešimties litrų vandens idealiomis sąlygomis, tai vidutinis adsorbcinis drėgmės surinkėjas surinks tik aštuonis litrus, o energijos sąnaudos bus labai panašios.

Buitiniai drėgmės surinkėjai dažnai turi ne tik oro sausinimo, bet ir kitas funkcijas, kurios gerina namų ar biuro oro kokybę. Tai yra oro jonizavimas, malonaus kvapo skleidimas, pasitelkiant aromatinius aliejus ir kt. Visi buitiniai drėgmės surinkėjai turi bent po kelis bakterijas sulaikančius filtrus, kurių dėka iš drėgmės surinkėjo išpučiamas oras yra be bakterijų, todėl yra kur kas mažiau kenksmingas nei buvo prieš tai.