Jei ketinate įsirengti plaukiojančias grindis, tai žinokite, jog tai – technologija, iš principo sukurta su šūkiu „pasidaryk pats“. Lentelės turi specialiai išformuotą „špuntą“, kuris leidžia sujungti lenteles tarpusavyje be klijų ir be plyšių. Klojimas greitas ir paprastas — per vakarą galima užbaigti vieno kambario grindis. Naudojantis gamintojo rekomendacijomis, klojant be veik nelieka atliekų. Visu perimetru palikti 1—1,5 cm tarpai nuo sienų, paslepiami po grindjuostėmis ir užtikrina, kad grindys „plaukios“ ir nesibanguos.
Rekomendacija: naudoti klijus net ir toms lentelėms, kurios be klijų susikabina padedant „špuntui“. Visų pirma, klijai yra pigūs ir 12 m2 kambariui atsieis 8- 10 Lt, taigi, neišeis nė 1 Lt/m: grindų. Bet tai padidina konstrukcijos tvirtumą ir garantiją, kad, baigiant montuoti grindis, staiga neatsiras plyšelis tarp anksčiau paklotų grindlenčių. Bet svarbiausia, klijai padidina sujungimo sandarumą ir neleidžia pro siūles įsiskverbti netyčia ant grindų patekusiam vandeniui. Nors lentų kraštai paprastai būna impregnuoti, didesnis vandens kiekis patekęs po grindlente, nepataisomai sugadina šią kitais atžvilgiais praktišką ir patikimą dangą. Tada gali tekti perkloti iš naujo viso kambario dangą.
Nors grindų spalva ir faktūra – skonio reikalas, renkantis šio tipo dangą pravartu nepasirinkti ypač šviesių ar pernelyg tamsių lygios faktūros atspalvių. Šios dangos labai nepraktiškos eksploatuoti — labai teplios, matosi visi įbrėžimai, net basų kojų pėdsakai. Geriausiai tinka natūralią vyšnios, guobos, ąžuolo medieną imituojančios dangos, kurių piešinys yra margesnis.
Darbas, kurį, deja, bus sudėtinga atlikti pačiam – tai grindų šiltinimas. Kaip ir stogo šiltinimas – tai specialios įrangos ir patirties reikalaujantis procesas. Reikia įgyti nemažai žinių apie šiuolaikines šiltinimo priemones, žinoti jų ypatybes ir išmanyti tvirtinimo metodiką. Todėl stogo šiltinimą, sienų ir grindų šiltinimą vertėtų palikti profesionalams.
Darbas, kurį tikrai gali atlikti pats būsto savininkas, tačiau reikalaujantis tik tam tikrų įgūdžių ir kruopštumo – plytelių klojimas. Reikia pasakyti, kad pirmą kartą paėmus dantytą klijų mentelę į rankas, tinkamo lygumo galima ir nepasiekti. Nors daug ką lemia grindų klijuojamo paviršiaus išlyginimas. Jei plyteles planuojate klijuoti patys, būtinai atkreipkite į tai didesnį dėmesį. Įgudę meistrai sugeba plyteles pakloti ir „banguotų“ paviršių, tačiau stebuklų nebūna: klijų storį galima reguliuoti daugiausiai 3-4 mm, tad didesnius kaip 5—6 mm nelygumus būtina užtaisyti iš anksto. Tačiau tai dar ne viskas – šis darbas imlus laikui. Jei tiesi, be langų, durų ar vamzdynų siena klojama itin sparčiai, tai kampai, nišos ir kitos vietos, kur reikia pjaustyti ir gražiai pritaikyti plyteles, reikalauja itin daug lėto ir preciziško darbo.