Automobiliai/Motociklai,  Kita,  Pirkiniai/Paslaugos,  Verslas/Ekonomika

IBC konteineriai

ibc konteineriaiLietuvoje, ne tik transporto srityje vis dažniau yra pasirenkami IBC konteineriai – juos naudoja ūkininkai, pramonės atstovai, cheminių medžiagų eksportuotojai ir kiti verslininkai, nes pastebima, kad šių konteinerių pritaikymo galimybės nuolatos plečiasi. Šiuos gaminius dabar siūlo daug bendrovių, bet ne visos gali pasiūlyti papildomus priedus bei įrangą. Šis inventorius dabar yra kuriamas su specialiais priedais, kurie padeda šiuos konteinerius pritaikyti visai kitoms sritims, apie kurias anksčiau nė nebuvo galvota.

Anksčiau transporto įmonės įvairaus tipo kurui rinkdavosi tradicinius metalinius bakus ar plastikines talpas, tačiau IBC konteineriai dabar yra taip pritaikyti šiai veiklai, kad su jais tiek degalus, tiek ir kitus skysčius gabenti bei laikyti tapo daug saugiau. Didelių kuro kiekių transportavimas su šiais konteineriais tapo saugesnis todėl, kad kai kurie gamintojai bei pardavėjai pradėjo montuoti ir specialią įrangą. Viena iš jų – tvirtos metalinės dėžes, kurios būna gaminamos būtent tam tikrų išmatavimų konteineriams. Šios dėžes sutvirtina visą krovinį t.y. IBC konteineriai yra plastikiniai, todėl jų tvirtinimui yra pasirenkamos būtent minėtos dėžės. Jos neleidžia trūkinėti konteineriams, o tai reiškia, kad ir medžiagų nutekėjimas jau nebegresia.

Kas liečia kitą papildomą įrangą, nemažai autotransporto bendrovių renkasi ir specialias kuro išpilstymo priemones. Pirkti dideles cisternas yra gana brangoka, tačiau šie konteineriai padeda išvengti didelių išlaidų, nes jų pritaikymas kuro laikymui yra itin modernus – speciali įranga leidžia viską išpilstyti į mažesnio tūrio talpyklas, o taip pat ir konteinerių angos būna apsaugotos patikimomis rakinimo sistemomis. Dabar šioms įmonėms įsigyti kelis tokius IBC konteinerius kainuoja daug pigiau negu pirkti specialią cisterną. Šiuose konteineriuose visas skystas turinys yra laikomas saugiai, todėl tai yra vienas pigiausių bei saugiausių pasirinkimų.

Net ir ūkininkai dabar įprastas talpyklas keičia šiomis cisternomis, nes įprasta, kad talpyklų prireikia dideliais kiekiais, o būtent tušti konteineriai yra tokie lengvi, kad ir sandėliuoti juos yra itin paprasta – nereikia daug fizinės jėgos. Šiuos konteinerius patogu naudoti gabenant vandenį, trąšas, pašarus bei kitas medžiagas.