Be operatyviosios atmintis neįsivaizduojamas joks kompiuteris. Operatyvioji atmintis internetu, kaip ir kitos kompiuteriui reikalingos dalys, gali būti įsigyjama. Kalbant apie operatyviąją atmintį, pirmiausia reikia pasidomėti jos sąvoka. Trumpai tariant, operatyvioji atmintis – tai paprasta mikroschema, kuri yra suskirstyta į ląsteles. Vienoje taip vadinamoje ląstelėje telpa 8 bitai informacijos. Įdomiausia yra tai, jog kiekviena ląstelė turi savo adresą, sudarytą iš tam tikro ilgio dvejetainio kodo. Kuomet duomenys yra įrašomi į atmintį, mikroprocesorius siunčia dvejetainį adreso kodą, o po to yra rodoma kas vyksta su duomenimis. Jeigu duomenys yra įrašomi į ląstelę – jos turinys yra perrašomas. Jei duomenys yra skaitomi – sukuriama ląstelės kopija, tad jos turinys išlieka nepakitusiu. Reikia pastebėti ir tai, kad operatyviojoje atmintyje duomenys gali būti saugomi, skaitomi, įrašomi, tačiau jei yra išjungiamas energijos šaltinis – visa informacija yra prarandama.
Viena pagrindinių funkcijų, kurias turi operatyvioji atmintis yra ta, jog operatyviosios atminties dėka yra palaikomas ryšys tarp mikroprocesoriaus bei kitų kompiuterio dalių. Vis dėlto, ši funkcija tikrai nėra vienintelė funkcija, kurią atlieka operatyvioji atmintis. Reikia pabrėžti, jog operatyvioji atmintis saugo taikomųjų programų paketų kopijas, saugomi duomenis, kurie buvo įvesti klaviatūra ar kitais įvesties įrenginiais, saugo duomenų apdorojimo rezultatus, saugo operacinės sistemos kopiją, kuri yra įrašoma į RAM ir saugoma tol, kol išjungiamas kompiuteris. Beje, operatyvioji atmintis dar gali būti vadinama ir tiesioginio kreipimosi atmintimi. Šis pavadinimas yra susijęs su tuo, jog galima bet kurio metu kreiptis į kurią nors iš ląstelių.
Kalbant apie operatyviosios atminties parametrus, reikia pasakyti, jog svarbiausias šios kompiuterio dalies parametras yra jos sparta. Na, o operatyviosios atminties moduliai gali būti labai įvairios talpos.