Mada/Stilius,  Visuomenė

Kaip apsaugoti odą nuo saulės kaitros?

Vasarą daugelį džiugina kur kas didesniu saulės kiekiu nei kitais metų laikais. Tačiau reikia nepamiršti, kad saulė dažnai baltai lietuvio odai nėra tokia gera kaip norėtųsi. Žinoma, kad šiek tiek įrusti visada yra gera, tačiau per didelis saulės kiekis gali sukelti nudegimus ir dar didesnes problemas, net rimtas ligas.

Taigi, būtina saugoti savo kūno odą. Tam geriausiai tinka kremai su aukštu SPF, kitos priemonės bei metodai. Pateiksime esminius, kurie tinka daugeliui lietuvių, kurie, kaip jau minėjome, dažniausiai yra gana šviesios odos.

Specialus kremas nuo saulės

Visada pirmiausia reikia pradėti nuo kremo, kuris garantuoja, kad bus išvengiama blogo UV spindulių poveikio. Svarbu rinktis kremus, kurie savo apsaugos lygiu geriausiai tinka prie tam tikros odos. O derinimas neatsiejamas ne tik nuo odos spalvos, tačiau ir apgamų kiekio bei kitų smulkmenų. Renkantis visada galite tartis su pardavėjais.

Odos drėkinimas

Taip pat  vasaros metu svarbu, kad oda būtų kuo labiau drėkinama. Poreikis išauga dėl kaitrios saulės ir tuo pačiu vandens pramogų, kurios daugeliui šiltojo sezono metu yra kasdieninis malonumas. Svarbiausia – kremai bei aliejai, kurie drėkina maksimaliai ir geriausiai tinka prie jūsų kūno odos.

Nebūkite ant saulės tam tikromis valandomis

Taip pat reikia atminti, kad specialistai dažniausiai pataria kasdien nuo 13 iki 16 valandos kuo mažiau būti saulėje. Paprasčiausiai tai yra laikas, kai spinduliai yra patys aktyviausi ir gali labiausiai nudeginti jūsų odą. Normuokite laiko tarpą – kada ir kuriuo metu būnate ant saulės.

Nenaudokite aliejų ir kitų naminių deginimosi priemonių

Taip pat jokiu būdu nenaudokite paprastų aliejų arba jodo tirpalų, kurie kartais vilioja galimybe įdegti kur kas greičiau. Deja, nuo to galima odai sukelti daug pavojų įskaitant net ir limfomą.

Vasaros saulės tikrai džiugina daugelį, tačiau siūlome nepamiršti, kad greta gerų emocijų ji dažniausiai taip pat sukelia ir daug vargo. Užkirskite tam kelią ir kuo daugiau skirkite dėmesio savo kūno odai priklausomai nuo tam tikro metų laiko.