Būstas,  Pirkiniai/Paslaugos

Kaip išsirinkti naują butą Vilniuje?

Pirkti naujai pastatytą butą ar senesnės statybos name – klausimas, kurį sau užduoda kone kiekvienas žmogus, besiruošiantis įsigyti naujus namus. Gyvenamasis būstas yra tikrai brangiausias pirkinys daugelio mūsų gyvenime. Todėl investicija turi būti gerai apgalvota. Praktika rodo, jog pastaruoju metu vis dažniau pasirenkami nauji butai Vilniuje. Tokie skaičiai, be abejonės, parodo, kad naujas pirkinys turi gerokai daugiau privalumų. O ir kaina dažnai, apsvarsčius visas būsimas investicijas, kurių prireiks renovuojant senesnį būstą, ne tokia jau šokiruojanti. Tad, kaip gi išsirinkti tą naują butą Vilniuje?

Apsvarstykite savo finansines galimybes

Be abejonės, tai svarbiausias klausimas renkantis naują būstą. Jeigu tik leidžia finansiniai resursai, patariama pasidairyti būsto arčiau gamtos. Tik pagalvokite, kokias puikias sąlygas jums suteiks, sakykim, nauji butai prie Vingio parko. Net jeigu šiandien neturite vaikų, jų ateityje tikrai bus. Pasivaikščiojimas su mažyliais parke, prie vandens telkinių leis pasijusti taip, tarsi gyventumėte nuosavame sklype. Puiku, investicijų į aplinkos tvarkymą nėra, o gamta prie namų galima džiaugtis kiekvieną dieną.

Ypač atidžiai paskaičiuoti savo finansines galimybes dera tuomet, kai planuojama butą pirkti su paskola. Jeigu savo pinigus sąskaitose susiskaičiuoti lengva, sužinoti, kokią sumą jums sutiks paskolinti bankas bus jau šiek tiek  sudėtingiau. Kokią paskolą bankas jums galės suteikti priklauso nuo daugelio aspektų: gaunamų bendrų šeimos pajamų, šeimyninės padėties, jau turimų įsipareigojimų skaičiaus ir kt. Žinoma paskolos dydis priklausys ir nuo perkamo buto būklės. Naujas butas visuomet kainuos daugiau, tačiau jame gyventi jau galėsite iškarto nesirūpindami varginančiais remontais.

Įvertinkite ar kaina tikrai nėra per didelė

Be abejonės, kiekvienas pardavėjas savo prekę stengiasi parduoti kaip galima brangiau. Šiandieninės NT rinkos kainos gali būti labai jau skirtingos, nors, rodosi, ir rajonas, ir buto būklė bei kvadratūra beveik nesiskiria. Išties realios rinkos kainos nustatymas ypač aktualus pirkėjams, perkantiems butą su paskola. Reikia žinoti, jog bankas maksimalią sumą skolins atsižvelgiant į vertintojo, o ne jūsų sutartą kainą. Todėl turto vertintojų ir NT brokerių paslaugos gali suvaidinti lemiamą reikšmę. Ypač jeigu buto pirkimas jums yra visiškai nauja patirtis.

Viską pasvarstykite iki menkiausių smulkmenų

Taigi, jeigu šiuo metu sprendžiate dilemą – pirkti naują butą ar senesnio statymo – neskubėkite ir nuodugniai apsvarstykite visus už ir prieš. Kiekvieno mūsų poreikiai individualūs ir turi savitų niuansų. Tokie dalykai, kaip šeimyninė padėtis, vairuojate automobilį ar ne, puikiai jaučiatės miesto centre ar negalite nė dienos išgyventi be gamtos, gali turėti labai didelę reikšmę renkantis naujus namus.