Kita

Ko turi nepamiršti šuns šeimininkas

Jau seniai žinoma apie paslaptingą ir mitais apipintą šuns ir jo šeimininko ryšį. Tarp daugybės kitų gyvūnų, būtent šunys yra žinomi kaip vieni iš prieraišiausių ir ištikimiausių gyvūnų, kurie bėdoje niekuomet nepalieka savo šeimininkų. Jie ne tik saugo, tačiau taip pat gali paaukoti ir savo gyvybę vardan to, kad galėtų apginti ir išsaugoti savo artimąjį. Todėl, kai žinome tokius nepaneigiamus ir akivaizdžius faktus, kiekvienas šuns šeimininkas savo augintinio priežiūrai turėtų skirti labai daug dėmesio.

Tinkama šuns priežiūra susideda iš reguliaraus maudymo, šukavimo, sveikatos priežiūros, vedžiojimo gryname ore, gerai pritaikytos gyvenamosios aplinkos, saugumo, subalansuotos mitybos ir kt. Būtina suprasti, kad dėl netinkamos priežiūros gali kilti ne tik fizinės sveikatos problemos, tačiau taip pat neigiamai pasikeisti ir šuns elgesys. Todėl jokiu būdu neapleiskite savo augintinio ir pasirūpinkite, kad jis gyventų puikų gyvenimą.

saliukai

Taigi, kai įsigysite šunį ar netgi kelis (gal tai bus saliukai, o galbūt samojedas – veislė nėra pagrindinis veiksnys, kuris nulemia bazinę priežiūrą), paskirkite vieną dieną per mėnesį, kuri bus skirta jūsų augintinio maudynėms. Maudynėms naudokite šunims pritaikytą šampūną. Be abejo, nereikia pamiršti ir kailio šukavimo – ši užduotis turėtų būti atliekama gerokai dažniau. Šerimosi laikotarpiu kailį naudinga šukuoti kiekvieną dieną.

Taip pat reikia išspręsti ir jūsų šuniui pritaikyto maisto pasirinkimą. Kiekvienas šuo yra skirtingas, todėl jų poreikiai taip pat skiriasi, o tai reiškia, kad turite daug dėmesio skirti tam, ką jūsų šuo valgys kiekvieną dieną. Laimei, šiandien nesunku rasti puikiai jūsų šuns poreikius atitinkantį maistą, kuriame būtų reikiamas kiekis vitaminų ir mineralų.

Be abejo, būtinai reguliariai lankykitės ir pas veterinarus. Nemaža dalis šeimininkų tai daro tik tuomet, kai jų šuo susiduria su sveikatos problemomis. Tačiau norint to išvengti, profilaktinė apžiūra yra būtina. Todėl pasirinkite jūsų lūkesčius atitinkantį ir ilgametę patirtį turintį veterinarą, kuris reguliariai apžiūrės jūsų augintinį ir įvertins jo sveikatos būklę.

Ką gi, užduočių, kurias turėsite įgyvendinti, dar yra ne viena ir ne dvi, todėl skirkite tam daug dėmesio ir laiko.