Medicina/Sveikata

Natūralūs aliejai prieš chemikalų turinčius kosmetikos produktus

Grožio vardan nemaža dalis žmonių savo odą veikia įvairiais kenksmingais ir toksiškais chemikalais. Kai kurie su senėjimu kovoti skirti kremai, losjonai ir serumai mūsų odai padaro daugiau žalos ir įtakoja ilgalaikius neigiamus padarinius. Nesvarbu, kaip brangiai įkainojami kosmetikos produktai, jei juose yra daug chemikalų – tai jūsų odai gali būti didžiausi priešai. Todėl norint apsaugoti savo odą nuo netinkamų kosmetikos priemonių, galima pasinaudoti natūraliais aliejais.

Natūralus aliejus sveikai odai

Natūralūs aliejaiTurbūt ne vienas žmogus nuo mažens ne kartą girdėjo, kad aliejaus reikėtų vengti ne tik gaminant maistą, bet ir puoselėjant savo odą (ypač riebaus tipo), tačiau tai nėra visiškai teisingas požiūris. Kaip žinia, mūsų oda natūraliu būdu gamina riebalus, kurie padeda odai būti sveikai ir sudrėkintai. Tačiau bėgant metams, natūrali riebalų gamyba tampa lėtesnė, o tai lemia išsausėjusią ir pilkšvai atrodančią odą. Būtent tuomet atsiranda didelis poreikis atstatyti riebalų pusiausvyrą. Tokiu atveju natūralūs aliejai gali atgaivinti ir atjauninti mūsų odą, suteikiant jai sveiko spindesio. Lygiai taip pat kaip mūsų kūnui reikia sočiųjų riebalų rūgščių, taip ir odai reikia natūralaus drėkiklio.

Kaip žinoti, kurie aliejai yra būtiniausi

Yra labai daug skirtingų natūralaus aliejaus rūšių, kurios gali prisotinti odą reikiamomis medžiagomis ir padėti jai išlikti sveikai. Tačiau tai nereiškia, kad turite naudoti visus aliejus, kuriuos tik galite rasti. Skirtingi natūralūs aliejai yra pasitelkiami skirtingiems tikslams ir skirtingiems odos tipams. Pavyzdžiui, sezamų aliejus padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, žuvų taukai – puiki priešuždegiminė priemonė, raudonųjų palmių aliejus atstato odos elastingumą ir atnaujina odos ląsteles, o raktažolės aliejus padeda sumažinti raukšles ir odos įlinkimus. Taigi, prieš pradedant naudoti natūralius aliejus, turėtumėte atsižvelgti į savo odos tipą ir norimą išspręsti problemą.

Natūralių aliejų pranašumai

Kaip jau supratote, natūralūs aliejai labai greitai ir efektyviai prasiskverbia į vidinius odos sluoksnius, todėl turi įtakos ne tik odai, bet ir mūsų kūnui. Lygiai taip pat yra ir kalbant apie chemikalų turinčius kremus – kenksmingų medžiagų poveikis ilgainiui gali būti jaučiamas ne tik odoje, tačiau ir kūno viduje. Dėl šios priežasties visuomet būtina atsižvelgti į naudojamų kosmetikos priemonių sudėtį ir pasirinkti kuo natūralesnius produktus, o norint išvengti net ir menkiausios tikimybės panaudoti netinkamą priemonę, galima naudoti natūralius aliejus.