Būstas

Patarimai, kaip saugoti namus

Jei pasidomėtumėte, kiek daug būstų buvo apvogta per pastaruosius metus, akimirksniu suprastumėte, kad apsaugos kameros ar bet kurios kitos savo būsto saugumui tinkančios priemonės pasirinkimas yra tiesiog būtinas. Kadangi nemaža dalis žmonių bando sutaupyti ir apsaugos sistemomis iš anksto nepasirūpina, vagys netrunka tuo pasinaudoti ir kaipmat apšvarina pasirinktus gyvenamuosius būstus.

Tačiau tais atvejais, kai namai būna saugomi apsaugos sistemų, situacija pasikeičia. Tai vagis gerokai išblaško ir jie tampa labiau pažeidžiami. Tai tiesiogiai įtakoja nusikaltėlių ketinimus. Trumpiau tariant, įrengta apsaugos sistema būna tobula prevencine priemone. Taigi, kai yra toks didelis nusikalstamumas, būtina žinoti, kaip saugoti namus tam, kad apsaugotume savo šeimą ir namuose esantį turtą.

Kaip saugoti namus

Būkite budrūs

Kai gyvename labai komfortiškai ir be jokių rūpesčių, galime prarasti budrumą, kurio reikia norint visuomet tinkamai apsaugoti savo būstą:

  • Visuomet įsitikinkite ar užrakinote laukines duris ir langus. Tai nieko nekainuoja ir reikalauja labai nedaug pastangų bei laiko. Pasistenkite, kad tai taptų įpročiu.
  • Neatidarykite durų nekviestiems svečiams, prieš tai gerai neįsitikinę, kad jie nekelia jokios grėsmės. Tuo tarpu nakties metu – apie durų atidarymą neturėtų būti nė kalbos.
  • Jei gyvenate nuosavame name, visada užrakinkite garažo duris.
  • Net ir tuo atveju, jei dirbate prie namo esančiame sode ar ilsitės galiniame kieme, užrakinkite visas namų duris ir užverkite langus.
  • Nepamirškite būti įjungę signalizaciją – nesvarbu ar vykstate į netoliese esantį prekybos centrą ar vos kelioms minutėms einate pas šalia gyvenančius kaimynus.

Apsaugos kameros papildomam jūsų namų saugumui

Galbūt manote, kad jums pakaks signalizacijos, tačiau norėdami būti visiškai tikri, kad jūsų namai yra saugūs, apsvarstykite apsaugos kameros įrengimą. Jei turite nuosavą namą ir aplink jį esančios žemės, būtų pravartu įsirengti bent vieną ar kelias kameras, stebinčias išorinį namų perimetrą. Tuomet būdami savo namų viduje visuomet galėsite matyti tai, kas vyksta jums priklausančioje valdoje.

Žinoma, gali įsirengti pilną apsaugos sistemą, kuri nuolatos perduotų visą reikiamą informaciją apsaugos tarnybai. Bet kuriuo atveju, galite pasitarti su šios srities specialistais, kurie neabejotinai patars, kaip saugoti jūsų namus.