Būstas

Teritorijos tvarkymas ir nepriekaištingi rezultatai

Ar žinote, kaip teisingai ir efektyviai tvarkyti savo gyvenamojo ar sodo namo teritoriją? Ne? Tuomet pats metas tuo nuodugniau ir atidžiau pasidomėti. Tai padės užtikrinti, kad jūsų skiriamas laikas ir pastangos nenueis veltui. Be to, tokiu atveju reguliarus teritorijos tvarkymas padės sukurti nepriekaištingus rezultatus.

Teritorijos tvarkymas

  • Pradėkite nuo savo teritorijos paviršiaus. Trumpiau tariant, turite tinkamai pasirūpinti žeme. Nepaisant to, kokia tai dirva, pasistenkite ją išlyginti. Kai tai padarysite, bus pašalintas senasis viršutinis žemės sluoksnis, kurį dengė natūraliai užaugusi žolė. Tuomet galėsite imtis vejos sėjimo ir auginimo darbų. Žinoma, tai nebus labai paprasta ir greita užduotis. Turėsite pasirūpinti, kad prieš sodinant naują veją, visas teritorijos paviršius būtų nupurkštas apsauginėmis priemonėmis nuo parazitų ir piktžolių. Tuomet pasėta veja augs kur kas sėkmingiau ir tolygiau. Be abejo, augindami veją nepamirškite ir reguliaraus bei pakankamo laistymo. Jei naudosite automatinius laistytuvus, kurie įsijungia nustatytu metu, būtinai nepamirškite atsižvelgti į savo teritorijos vietas, kuriose visuomet yra šešėlis – tokioms vietoms vandens reikėtų skirti mažiau.
  • Formuokite kraštovaizdį. Tai yra labai įdomus, tačiau tuo pačiu metu ir sudėtingas procesas. Visų pirma ant balto popieriaus lapo nubraižykite savo turimą viziją. Tai padės lengviau suprasti, ko iš tikrųjų reikia jūsų namo teritorijai, o ko būtų galima atsisakyti. Be to, galite peržiūrėti nemažai įvairių sodininkystės žurnalų bei šios tematikos internetinių tinklalapių, kuriuose visuomet publikuojama daug įvairių nuotraukų, padedančių lengviau suprasti, ką norėtume matyti savo namo kieme. Be jokios abejonės galite formuoti ir alpinariumus – tik jokiu būdu nepersistenkite. Juk turbūt puikiai žinote, kad kas per daug – tas nesveika, todėl išlaikykite balansą ir rinkitės tik tai, kas puikiai derėtų tarpusavyje.
  • Pasitelkite ir lauko baldus bei įvairius nedidelius statinius. Suprantama, kad kartas nuo karto naudojamus lauko baldus neretai norėsite įnešti į vidų tam, kad jų tinkama būklė išliktų kaip įmanoma ilgiau, tačiau taip pat galite savo namo teritorijoje pastatyti įvairių nedidelių, tačiau prie bendros atmosferos puikiai derančių statinių, pvz., medinę lauko pavėsinę, sūpynes ir kt. Visa tai pagyvins jūsų aplinką ir suteiks jai daugiau žavesio.