Būstas

20 skirtingų lovų tipų (IV dalis)

Vandens lovos

Tai čiužinys užpildytas vandeniu. Vandens lovos buvo sukurtos medicinos reikmėms ir skirtos terapiniam gydymui. Tačiau šiais laikais jos taip pat plačiai naudojamos ir namuose. Jei jūs kenčiate nuo rimtų miego sutrikimų, tuomet vandens lova yra vienas iš dalykų, galinčių jums padėti. Be to, vandens lovos malšina nugaros skausmus. Sergantiems astma, šios lovos taip pat padės, nes žmones, kurie miega ant vandens lovų, rečiau kankina astmos priepuoliai. Vandens lovos suteikia puikią atramą jūsų kūnui, todėl naktimis mažiau vartysitės, o jūsų miegas taps ramesnis ir kokybiškesnis.

Atlenkiamos lovos

LovosŠios lovos kambaryje užima mažiau vietos. Dienos metu atlenkiamos lovos laikomos vertikalioje padėtyje – tokiu būdu jūs galite naudotis ta kambario erdve, kurią naktį užima lova. Įprastai atlenkiamos lovos stovi prie sienos arba įkomponuojamos į spintą – tokiu atveju dieną lovos net nesimato, ir ji nedarko kambario vaizdo. Kai kurios atlenkiamos lovos turi nišas, į kurias galite sudėti patalynę, o tai tik dar labiau padidina jų praktiškumą. Šios lovos yra puikus sprendimas mažų namų ir butų savininkams, norintiems maksimaliai išnaudoti turimą erdvę.

Reguliuojamos lovos

Tai tokios lovos, kurių padėtį galima reguliuoti. Šios lovos turi tokias funkcijas, kaip kojūgalio ar galvūgalio pakėlimas. Reguliavimo funkcija leidžia jums įsitaisyti tokioje padėtyje, kokia jums tuo metu atrodo patogiausia, ir jaustis maksimaliai patogiai. Tokio tipo lovos dažnai naudojamos ligoninėse ir slaugos namuose, tačiau jas taip pat perka ir tie žmonės, kurie siekia susikurti namuose aukščiausio lygio komfortą. Reguliuojamos lovos yra ypač naudingos žmonėms, kurie kenčia nuo nugaros ir raumenų skausmų, nes, reguliuodami lovą, galite rasti tokią padėtį, kuri padės atsipalaiduoti jūsų įsitempusiems raumenims. Šios lovos nėra pigios, bet visi baldai, kurie malšina žmogaus kenčiamą skausmą, yra verti savo kainos.

Plunksninės lovos

Tai yra labiau uždangalas, nei lova. Šis uždangalas yra dedamas ant čiužinio, norint jį paminkštinti. Jis taip pat suteikia daugiau jaukumo. Miegas ant šių purių uždangalų yra toks malonus, kad jį galima lyginti su miegu ant debesų. Renkantis plunksninį uždangalą, reikėtų pasirinkti tokį, kurio plunksnų užpildas nesukristų į vieną vietą ir būtų pasiskirstęs tolygiai.

Miegmaišiai

Viską, ant ko mes miegame galima pavadinti lova, o miegmaišiai yra tarsi nešiojamos lovos. Miegmaišiai naudojami keliaujant ir stovyklaujant – tokiais atvejais jie atstoja ir lovą, ir antklodę. Didžioji dalis miegmaišių yra ypač lengvi, todėl juos lengva nešiotis. Miegmaišių rūšių yra daugybė, ir visi jie turi skirtingas savybes. Tiems, kurie mėgsta keliauti ekstremaliomis sąlygomis, yra miegmaišių, apsaugančių nuo lietaus ir šalčio, taip pat hamako tipo miegmaišių tam, kad nereikėtų miegoti ant žemės. Jei jūsų miegmaišis nėra atsparus drėgmei ir šalčiui, tuomet visada patartina turėti ir kilimėlį, miegui, jis tikrai padės naktį nesušalti, sulaikydamas nuo žemės sklindančią drėgmę ir šaltį.