Uncategorized

Gaminame kosmetiką namuose: kūno šveitikliai

masazas-kuno-sveitikliaiKosmetikos gamyba namuose nėra naujovė, tą anksčiau darė ir mūsų prosenelės ir proprosenelės. Tuo labiau, jog tikroji kosmetika yra įkvėpta gamtos ir to, ką galima laisvai gauti iš savo sodo, daržo ar miško. Šiuo metu vėl sugrįžta tradicija gaminti kosmetiką namuose, tačiau tam reikia žinoti keletą pagrindinių principų. Todėl ir mes šiandien pasimokysime kaip pasigaminti kūno šveitiklį namuose.

Kuo naudingas kūno šveitiklis?

Kūno šveitiklis padeda pašalinti nuo odos senas odos ląsteles, purvą ir taip padeda odai kvėpuoti, atsigaivinti. Švari oda lengviau kvėpuoja, lengviau įsisavina medžiagas iš kremų ar kitų priemonių. Švari oda yra skaistesnė, gražesnė ir, žinoma, atrodo jaunesnė.

Kosmetologai rekomenduoja kūno šveitiklius naudoti bent porą kartų per savaitę. Dažniau tikrai nereikia, nes oda gali sudirgti. Šveisti odą geriausia prausiantis po dušu ar vonioje, kuomet oda sušilusi, atsivėrusios poros – tuomet šveitimas yra efektyviausias.

Ingredientai, iš kurių gaminamas kūno šveitiklis

Kūno šveitiklį pagaminti galima naudoti pačias įvairiausias priemones, tačiau pagrindą sudaro du dalykai – aštrios dalelės ir aliejus.

Aštrios dalelės, tai smulkios, rupios dalelės, kurios leistų šveisti odą. Dažniausiai šiam reikalui naudojami kavos tirščiai, rupi druska, himalajų druska, rudasis cukrus. Kavos tirščiai šiuo atveju pasirenkami dažniausiai, kadangi galima imti panaudotus kavos tirščius, o tai leidžia sutaupyti nemažai pinigų.

Kitas svarbi sudedamoji dalis – aliejus. Dažniausiai naudojamas alyvuogių aliejus, kokosų aliejus, migdolų aliejus, vynuogių kauliukų aliejus, avokado aliejus. Jo funkcija dvejopa, pirmiausia jis padeda lengviau paskirstyti rupias daleles ant odos. Be riebaus pagrindo dalelės neslystų ir nebūtų galima masažuoti odos. Kita aliejaus funkcija – maitinti odą, ją stiprinti, energizuoti.

Be šių pagrindinių dalių dar dažnai pasirenkamos papildomos sudedamosios dalys kūno šveitikliui. Pavyzdžiui, cinamonas skatina kraujotaką ir stangrina odą, citrinos sultys yra puikus vitamino C šaltinis, medus turi antibakterinių savybių, levandos dezinfekuoja ir sukuria malonų aromatą.

Namuose pagaminto kūno šveitiklio galiojimo laikas apie 30 dienų. Tad geriau gaminti mažais kiekiais ir dažniau. Tai leidžia ir kaskart išbandyti vis naują ingredientų derinį ir sukurti kitą kūno šveitiklį.