Kita,  Medicina/Sveikata,  Pirkiniai/Paslaugos,  Uncategorized

Plastikos chirurgija

plastikos chirurgijaLietuvoje plastikos chirurgija nėra dar tokia populiari kaip kitose šalyse – grožio specialistų paslaugomis dažniausiai naudojasi tik tie žmonės, kurie mato būtinybę koreguoti savo išvaizdą dėl jaučiamo diskomforto. Po chirurgų skalpeliu gulasi santykinai nedaug lietuvaičių – Amerikoje įvairiomis grožio operacijomis naudojasi gerokai daugiau moterų. Lietuvoje yra visi reikalingi gydytojai bei technika, tačiau grožio puoselėjimu dažniausiai žmonės užsiima natūraliais būdais. Ypač patys gydytojai pabrėžia, kad jeigu yra galimybė ir noras, tai savo kūno formas geriausia būtų dailinti pasitelkiant sportą bei subalansuotą mitybą, nes kartais net ir operacijos nelabai padeda.

Pavyzdžiui, yra moterų, kurios dėl labai blogos mitybos priaugo daug riebalų, todėl jos naudojasi jų nusiurbimo operacijomis. Blogiausia tai, kad tokios operacijos niekaip nepakeičia mitybos įpročių – po kurio laiko žmogus vėl priauga riebalų. Įdomiausia tai, kad didėjant svoriui ir besikaupiant riebalams, tempiasi ir žmogaus oda. Dėl to atsiranda strijos. Žinoma, strijų naikinimo procedūrų taip pat yra įvairiausių. Grįžtant prie esmės, gydytojai rekomenduoja pirmiau subalansuoti mitybą, jog riebalai tiesiog daugiau nebeaugtų – po operacijos, tikėtina, kad viskas ir išliks taip kaip po pirmųjų operacijos dienų. Visada po tokios operacijos yra siūloma kreiptis į dietologus, jog šie sudarytų mitybos planą.

Plastikos chirurgija skirstoma į daugelį procedūrų – moterys gali rinktis krūtinės didinimo operacijas, taip pat gali rinktis odos patempimo procedūras ir t.t. Vyrai odos tempimo operacijomis taip pat gali pasinaudoti – jos oda padaro mažiau raukšlėtą, todėl žmogus atrodo gerokai jaunesnis.

Būtina pabrėžti, kad gydytojams dažnai nerimą kelia ir taip dailių formų moterys, kurios vis dėlto nusprendžia padailinti savo kūno apimtis dar labiau. Pavyzdžiui, yra moterų, kurių krūtinė nėra maža, ji būna simetriška, tačiau užėjus manijai, kai kurios nori dar didesnių krūtų. Gydytojai siūlo pasitarti su artimais žmonėmis – jie gali pasakyti kaip žmogus iš tiesų atrodo ir ar jam reikia tokių operacijų.

Plastikos chirurgijos paslaugas gali teikti tik klinikose dirbantys gydytojai, kurie turi reikiamą išsilavinimą bei licenciją verstis tokiomis gydymo paslaugomis.