Medicina/Sveikata

Geram miegui geri sapnai

Gerai išsimiegoti norime kiekvienas. Dažniausiai ir miegame tikrai gerai. Jei tai suprantame kaip kietą miegą, be problemų užmigti ir dažnų pabudimų. O štai miego trukmės trūksta daugeliui. Darbo dienomis ko gero beveik visi atsakytų, jog norėtų miegoti daugiau. Ir tai tiesa – darbų ritmas ir gyvenimo būdas neleidžia skirti pakankamai laiko miegui kiekvieną naktį. Iš to formuojasi ir dar vienas blogas daugelio įprotis – kur kas ilgiau miegoti savaitgaliais, susapnuojant visus savaitės sapnus ir tikintis, jog va dabar tai jau pailsėjote. Tačiau medikai tokius miego deficito kompensavimus vertina neigiamai. O štai sapnininkai, aiškinantys mūsų sapnų reikšmes, savaitgaliais dėl ilgesnio miego daugiau turi ką veikti – sapnuojame daugiau būtent poilsio dienomis. Bet kaip ne tik gerai pailsėti, bet dar ir sapnuoti gražius sapnus, o ne naktį žadinančius košmarus?

Visų pirma, reikėtų įdėti daugiau pastangų stengiantis išsimiegoti ir darbo dienomis. Žmonės skundžiasi, jog laiko miegui tiesiog nėra, tačiau kai, paklausi, ką gi jie veikia, dažniausiai gauni atsakymus apie žiūrėtas krepšinio varžybas, filmą, kelias serialo serijas, o gal iki išnaktų trunkančius kompiuterinius žaidimus. Po tokio vakarojimo skųstis kaip nėra laiko miegui iš tikrųjų keista. Šioje vietoje išeitis paprasta – arba atsisakyti visų šių abejotinos naudos, ypač miego sąskaita, laisvalaikio praleidimo formų, arba tiesiog mėgautis tuo, jog dienomis esate neišsimiegojęs, pavargęs, o savaitgalių netenkate dėl iki pietų ar net popietės trunkančio miego, neva už visą savaitę.

Sapnai ir sapnininkasGeram miegui įtakos turi ir tai, kaip jūs jaučiatės, ar esate pavargęs, ar nepersivalgęs, ar kambaryje netrūksta gryno oro. Jeigu jau pavyko atsisakyti filmų ir miegoti eiti bent dešimtą valandą vakaro, tuomet reikia atsižvelgti ir į anksčiau išvardintus punktus. Natūralu, jog pervargusio, ypač emociškai, žmogaus sapnai bus neigiami, baisūs, neretai net pažadinantys. Apie jų reikšmes galite pasiskaityti čia – http://sapnu.lt/. Kita vertus, geriau tokių sapnų nebūna iš viso. Tokiu atveju net po labai emociškai sunkios dienos pagelbėti gali karšta vonia, pusvalandis bėgimo, meditacija ar ramunėlių arbata. O geriausia – visi šie dalykai. Atsipalaidavimas prieš miegą labai svarbus tiek miego, tiek ir sapnų kokybei. Jeigu tikrai norite išsimiegoti ir jaustis darbingas dienomis, į savo naktinį miegą verta šiek tiek investuoti.