Laisvalaikis/Pomėgiai

Jei jūsų vaikas nori į vasaros stovyklą

Jei jūsų vaikas jau seniai prašo jį išleisti į vaikų vasaros stovyklą, pats metas įgyvendinti šiuos jo norus. Tačiau pirmiausia turite apsvarstyti keletą svarbių niuansų.

Stovyklos trukmė

Kiekviena vasaros stovykla yra skirtingos trukmės. Vienos yra vienadienės, o kitose vaikai gali praleisti ir ne vieną mėnesį. Jei tai jūsų vaikui bus pirmasis kartas, kai jis ilgesniam laikui iškeliaus iš savo namų, vertėtų apsvarstyti trumpesnę vasaros stovyklos trukmę, pvz., vieną ar kelias savaites.

Ką suteikia vasaros stovyklos

Vasaros stovyklosVisų pirma, kad ir kokio pobūdžio bebūtų jūsų pasirinkta vasaros stovykla, joje vaikai mokosi būti nepriklausomais. Taip pat, tai suteikia daug naujų žinių ir patirties. Vaikai išmoksta gyventi tarp kitų nepažįstamų žmonių, lavina bendravimo sugebėjimus ir gerina koordinaciją. Be to, tai taipogi gali ugdyti ir lyderio savybes. Ką jau kalbėti apie išgyvenimo įgūdžius, įvairių naujų laisvalaikio pramogų, sporto šakų ir kitų disciplinų išbandymą.

Kas vyksta vasaros stovyklose

Viskas priklauso nuo to, kokią stovyklos rūšį pasirinksite. Jei jūsų vaikas yra aktyvus, galite apsvarstyti sporto stovyklas. O jei jis labiau mėgsta įvairų laisvalaikį – peržvelkite tradicinių stovyklų pasirinkimą. Taip pat būtina nepamiršti, kad stovyklos pasirinkimas negali būti patikėtas tėveliams. Tai turėtų padaryti vaikai. Jei jie pasirinks patys, tuomet galėsite būti ramūs, kad stovykloje jie jausis labai jaukiai ir komfortiškai.

Personalas ir vieta

Jei norite, kad jūsų vaikų laikas būtų praleistas labai turiningai ir pilnavertiškai, rinkdamiesi stovyklą, atkreipkite dėmesį ir į jos personalą – kuo geresni savo srities specialistai joje dirbs, tuo smagiau bus jūsų vaikams. Be to, atkreipkite dėmesį ir į organizuojamos stovyklos vietą – jei ji bus labai nutolusi nuo namų, o jūsų vaikas į stovyklą keliaus pirmą kartą savo gyvenime, tuomet gali kilti keblumų jį aplankant. Todėl tokiu atveju reikėtų pasidairyti arčiau jūsų namų organizuojamos stovyklos.

Kaina

Stovyklos kaina taip pat yra svarbus veiksnys, kuriam tėveliai įprastai yra linkę skirti labai daug dėmesio, tačiau tai neturi būti svarbiausias kriterijus.