Kelionės/Turizmas

Baidarių nuoma Kaune ir miesto apylinkėse: populiariausi maršrutai

Pastaruoju metu Lietuvoje išpopuliarėjo daugybė sporto rūšių: visi bėga, kas maratoną, kas bent simbolinius 5 kilometrus, visi užsiima krosfitu, o dar labiau visi mėgsta baidarėmis plaukti. Mūsų maža šalis yra apraizgyta įvairiais vandens telkiniais – ir upėmis, ir upeliais, ir ežerais. Tačiau kokį maršrutą pasirinkti, jei gyvenate didmiestyje ir neturite galimybių nuo jo nutolti? Šįkart aptarsime baidariu nuoma antrajame pagal gyventojų mieste – Kaune. Pasiūlysime jums keletą maršrutų, iš kurių galėsite pasirinkti jums tinkamiausią.

  • Baidariu nuomaPlaukimas Nemumu. Šis 10 kilometrų maršrutas skirtas galintiems nuo darbų atsiplėšti tik vienai dienai, kadangi kelionėje užtruksite ne ilgiau 4 valandų. Trasos pradžia yra prie Kauno hidro elektrinės, o pabaiga – prie Aleksoto tilto, Nemumo ir Neries santakoje. Plaukimas Nemunu – puikus būdas atsipalaiduoti po darbo, smagiai praleisti savaitgalio popietę, kitaip atšvęsti gimtadienį ar kitą šventę. Nemunas yra plati ir vidutinio sraunumo upė, ji teka pakankamai ramiai, taigi yra tinkama ir nepatyrusiems baidarininkams ir keliauninkams su mažais vaikais. Plaukiant prieš akis atsiveria nuostabūs Panemunės vaizdai, Napeolono kalnas bei Kauno senamiestis.
  • Maršrutai Širvintoje. Ši, netoli Kauno tekanti upė labiau tinkama jau patyrusiems vandens turizmo mėgėjams. Joje nemažai rėvų, upė gana srauni, taigi plaukiant teks padirbėti, o ne tik ramiai vairuoti baidarę ir lengvai pasiirstyti. Ypač upė pašėlsta pavasarį. Vasarą Širvinta tampa ramesne, tuomet į kelią drąsiai gali leistis ir šeimos su mažaisiais keliautojais. Plaukdami Širvinta galite grožėtis jos stačiais šlaitais bei atodangomis, o pakrantėse stūkso ne vienas piliakalnis. Maršrutų pasirinkimas platus – galite rinktis tiek 1, tiek 3 dienų išvyką, kuri tęsiasi nuo 13 iki 60 kilometrų. Priklausomai nuo pasirinktos trasos, ji gali prasidėti Družuose, Vindeikiuose ar Liukonyse, o baigtis Upininkuose.
  • Kelionės Dubysa. Tai viena gražiausių Lietuvos upių, kurią itin mėgsta ir baidarių sporto entuziastai. Miškingi krantai, pievos bei aplink esantys istorijos paminklai sužavi visus, pasirinkusius keliauti Dubysa. Tai plati, vidutinio sraunumo upė, tinkama visų amžiaus grupių vandens turistams. Priklausomai nuo pasirinkto maršruto, galite plaukti net per 3 regioninius parkus – Kurtuvėnų, Dubysos ir Panemunių. Rinkitės vieną iš skirtingų trasų – nuo 20 iki 75 kilometrų, nuo 1 iki 4 dienų.

Kauno apylinkės – puiki vieta leistis į kelionę upėmis. Išsirinkite maršrutą ir ieškokite geriausių baidarių nuomos pasiūlymų.