Uncategorized

Ką dovanoti: valgomos kalėdinės dovanos

valgomos kaledines dovanos
valgomos kaledines dovanos

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms visi suskumbame sukti galvas, ką padovanoti vaikams, artimiesiems, draugams ir kt. Kadangi ši šventė asocijuojasi su šiluma, jaukumu, todėl populiarios valgomos kaledines dovanos.

Jei Kalėdų proga norite nustebinti vyrą, tėtį, brolį, draugą ar kitą vyriškos lyties atstovą, puikios valgomos kaledines dovanos gali būti, pavyzdžiui: vakarienė restorane, alaus degustacija, žvejyba ir vakarienė, kai paruošiamas sužvejotas laimikis, lietuviškų patiekalų degustacija, sušių rinkinys ir kt.

Kaledines dovanos moterims – kiek sudėtingesnė užduotis. Norėdami per Kalėdas valgoma dovana nustebinti moterį, galite padovanoti vakarienę restorane, šokolado fondiu, vyno ir sūrių degustaciją, desertų, pavyzdžiui, prancūziškų, degustaciją, gurmanišką austrių degustaciją ir kt.

Šiandien rinkoje rasite ir valgomų dovanų tiems, kurie nevartoja mėsos ar yra žaliavalgiai. Pavyzdžiui, galite padovanoti vakarienę vegetarų ar veganų restorane, taip pat žalio maisto gaminimo pamoką.

Neklasifikuojant kalėdinių dovanų pagal gavėją, visiems šia proga tiks tokios dovanos:

–        Riešutai. Riešutai jau nuo senų laikų asocijuojasi su Kalėdomis. Riešutai ne tik puikuojasi ant šv. Kūčių stalo, jie drauge yra daugelio kalėdinių patiekalų ingredientas. Maža to, riešutais dažnai puošiama ir kalėdinė eglutė. Riešutais galite puošti dovanos pakuotę, o galite dovanoti ir pačius riešutus. Tokia dovana tiks ir mylimam žmogui, ir vaikams, draugams, kolegoms, kaimynams ir pan. Prie riešutų dar galite pridėti šokoladą ar kalėdinių saldainių.

–        Prieskoniai. Jei renkate dovaną žmogui, kuris virtuvėje jaučiasi it žuvis vandenyje, mėgsta gaminti, tuomet nedvejodami dovanokite prieskonius. Tokia kalėdinė dovana bus ne tik praktiška, bet ir atrodys labai elegantiškai, solidžiai. Ir nemanykite, kad dailiai supakuotas prieskonių rinkinys nudžiugins tik moterį, tokia dovana puikiai tiks ir mėgstančiam gaminti vyrui. Jei dovanojate mažiau pažįstamam žmogui, tuomet pasirinkite standartinį prieskonių rinkinį. Bet jei dovaną renkate artimam žmogui ir žinot, ką dažniausiai gamina, tuomet rinkinį sudarykite patys, atsižvelgdami į dovanos gavėjo poreikius.

–        Saldumynai. Tiesa, pastarieji tinka įvairiomis progomis, todėl Kalėdoms galima pasirinkti išskirtinio skonio saldumynus, Pavyzdžiui, puikiai tiktų šokoladas su apelsino žievelėmis ar su aitriosiomis paprikomis, taip tat su muskatu, cinamonu.

–        Imbieriniai sausainukai. Pastarieji visuomet ir visiems tiks dovanoti per Kalėdas. Imbieriniai sausainukai jau tapo šios šventės simboliu, todėl dailiai supakuokite ir įteikite draugui, kolegai ar šeimos nariui. Puiku tai, kad imbieriniams sausainukams reikia labai nedaug produktų, o jų gamyba paprasta ir greita, tad per gana trumpą laiką pagaminsite net kelias dovanas. O jei turite vaikų, tada ši dovanėlių gamyba taps ir puikia pramoga.

–        Džiovinti vaisiai. Tai bus puiki dovana Kalėdų proga. Bet dovanokite ne paprastus džiovintus vaisius – juos „pagerinkite“. Kaip tai padaryti? Pirmiausia, džiovintus vaisius nuplaukite, užplikykite verdančiu vandeniu ir palikite kelioms minutėms. Tada gerai nusausinkite ir berkite į elektrinį trintuvą. Malkite tol, kol bus vientisa masė, kurią trumpam dėkite į šaldytuvą. Šiek tiek atvėsusią masę bus lengviau formuoti rankomis. Po kelių minučių iš atvėsusios masės formuokite rutuliukus (galite pasirinkti ir kitą formą), o į vidų, jei norite, galite įspausti po kokį riešutą. Rutuliukus apvoliokite pasirinktame pagardinime, pavyzdžiui: aguonose, maltuose riešutuose, kokosų drožlėse, sezamo sėklose, cinamone, šokoladiniuose pabarstukuose ir kt. Viskas! Jūsų dovana pagaminta. Tokia saldi dovana tiks ir smaližiams vyrams, ir moterims, tėvams, o labiausiai ji, žinoma, patiks mažiesiems.