Būstas

NT objektai neretai perkami nuomai

Anuomet vienas iš pagrindinių tikslų žmogaus gyvenime buvo turėti gerai apmokamą darbą ir savo nuosavą būstą. Šiandien matome šiek tiek kitokią situaciją. Žmonės vis rečiau dairosi nuosavo būsto ir kur kas dažniau jį nuomojasi. Tai reiškia, kad keičiasi žmonių požiūris ir įpročiai. Be to – kinta ir jų gyvenimo tikslai. Tačiau nepaisant to, parduodami butai ir namai yra labai paklausios prekės. Klausite, kodėl taip yra, jei žmonės nėra linkę pirkti nuosavą būstą? Viskas yra labai paprasta. Nors pasikeitė vartotojų požiūris į gyvenamąją vietą, lygiai taip pat pakito ir jų požiūris į finansus, jų valdymą ir investavimą. Trumpiau tariant, jie mato dideles perspektyvas nekilnojamojo turto rinkoje, todėl NT objektai iki šiol yra labai paklausūs ir vertinami investuotojų.

parduodami butaiŽinoma, jei investuojama į nekilnojamąjį turtą ir norima gauti pasyvias pajamas, t.y. pajamas gauti iš karto, tuomet puikiai suprantama, kad įsigytą nekilnojamojo turto objektą reikia išnuomoti. Tai galima padaryti su bet kurio tipo NT objektu – tiek butais, namais, tiek ir patalpomis. Pavyzdžiui, jei peržvelgsite, kokiais įkainiais pasižymi šiandieninė biuro patalpų nuoma Kaune, pastebėsite, kad biurų pasiūla yra didžiulė, o ir paklausa ne ką mažesnė. Tą patį galima pasakyti ir apie kitus didesnius Lietuvos miestus. Taigi, visa tai rodo, kad mūsų šalyje nekilnojamojo turto rinka yra didžiulė, todėl ir galimybės yra labai viliojančios.

Jei šiuo metu svarstote, kur galėtumėte investuoti savo pinigus, tuomet nekilnojamojo turto rinka galėtų būti vienas iš pasirinkimų. Ir nepaisant to, kad anksčiau ar vėliau kiekviena šalis susiduria su ekonomine krize, jai pasibaigus nekilnojamojo turto kainos įprastai atsistato ir ima augti. O tai reiškia, kad NT objektai yra pakankamai saugi investicija, galinti atnešti nemenką investicinę grąžą.

Be abejo, nereikėtų manyti, kad viskas įvyksta per vieną naktį. Trumpiau tariant, kaip ir kiekvienoje investicinėje rinkoje, taip ir NT srityje – reikia skirti nemažai laiko ir pastangų tam, kad rastumėte tinkamą ir jūsų turimų pinigų vertą nekilnojamojo turto objektą. Kita vertus, jei neturite daug laiko, kurį galėtumėte skirti šiai užduočiai, visuomet galite kreiptis į nekilnojamojo turto agentus, kurie visą tai atliks už jus. Bet kuriuo atveju, NT objekto paieška yra vienas iš svarbiausių veiksnių, kuris turi tiesioginės įtakos galutiniam rezultatui, t.y. investicijos atsiperkamumui ir investicinei grąžai. Be to, taip pat labai svarbu, kad reguliariai domėtumėtės bendra savo šalies ekonomine situacija, vertintumėte besikeičiančias nekilnojamojo turto rinkos tendencijas, sektumėte butų, namų ir komercinių patalpų kainų pokyčius bei stengtumėtės įžvelgti pagrindinius veiksnius, kurie turi įtakos NT rinkai ir kainų pokyčiams. Taigi, jei nuspręsite investuoti į nekilnojamąjį turtą, būkite pasiruošę pakankamai ilgam, tačiau pelningam investiciniam keliui.