Medicina/Sveikata

Ką reikia žinoti apie infraraudonųjų spindulių lempas?

Šiuolaikinė medicina siūlo daugybę įvairių priemonių žmogaus sveikatos būklei pagerinti. Viena iš priemonių, kuri dar nėra tokia populiari kaip masažas ar maisto papildai yra infraraudonųjų spindulių lempos. Infraraudonųjų spindulių lempos internetu gali kainuoti kiek mažiau, jų taip pat galima įsigyti ir sveikatos priežiūros priemonių parduotuvėse. Tačiau šį kartą nekalbėsime kur galima rasti šių lempų, o pasidomėsime kokią naudą žmogaus organizmui gali atnešti infraraudonieji spinduliai.

LempaVisų pirma, reikia išsiaiškinti, kas yra infraraudonųjų spindulių bangos. Anot specialistų, infraraudonųjų spindulių bangos – tai tokios bangos, kurios yra saulės spektro dalis ir sudaro net iki 80 procentų spinduliavimo, kurio nepajėgia matyti žmogaus akis. Vis dėlto, šios bangos, nors ir yra nematomos, įsiskverbia į žmogaus odą ir pagerina sveikatos būklę. Kaip rodo įvairūs tyrimai, šios bangos yra labai naudingos ne tik žmonėms, bet ir visiems gyviems organizmams. Nors infraraudonųjų spindulių lempos mūsų krašte dar nėra labai populiarios, reikia pabrėžti, jog infraraudonųjų spindulių naudą žmones pastebėjo dar labai labai seniai – infraraudonieji spinduliai Kinijoje pradėti naudoti dar prieš 3000 metų prieš Kristų, vėliau imti naudoti ir kitose šalyse.

Vis dėlto, infraraudonieji spinduliai yra tyrinėjami ir šiais laikais. Japonų ir kintiečių mokslininkai infraraudonųjų spindulių poveikį ypač atidžiai tyrinėjo pastarąjį dvidešimtmetį. Infraraudonuosius spindulius vokiečiai ypač plačiai vartoja terapiniam gydimui. Infraraudonieji spinduliai skatina širdies kraujasgyslių veiklą, pagerina kondiciją. Įdomu tai, jog infraraudonųjų spindulių dėka yra pagerinama širdies kondicija astronautų kosminių skrydžių metu. Tačiau tai tikrai ne vienintelė nauda, kurią infraraudonieji spinduliai gali atnešti mūsų organizmui: infraraudonieji spinduliai gerina smegenų darbą,  normalizuoja kraujo klampumą, stiprina imunitetą, lėtina senėjimo procesus, pagreitina žaizdų gijimą.