apskaita
Verslas/Ekonomika

Kaip neturint didelių finansų sukurti verslą?

Aštuonios iš dešimties naujai steigiamų įmonių veiklą pradeda už savo asmeniškai sutaupytas lėšas. Itin dažnai naujų įmonių steigėjai vis dėlto turi minimalias lėšas įsteigti savo išsvajotąjį verslą, todėl jiems labai svarbu viso verslo kūrimo metu likti kuo taupesniems ir neiššvaistyti ilgai kaupto turto. Kaip tai padaryti – svarbus klausimas kiekvienam verslo naujokui, turinčiam gerų idėjų, bet neturinčiam didelių finansų. Staripsnyje pateikiami keli patarimai, į ką atsižvelgti planuojant savo išlaidas pradedančiajam verslininkui.

Žinoma, UAB steigimas pradedantiesiems verslininkams atsieina pigiau, kai visi niuansai sprendžiami vadovaujantis protu: kuo mažiau leidžiant pinigus įvairioms įmonių teisinėms konsultacijoms, verslo planų užsakymams. Kita vertus, tokios investicijos gali ir atsipirkti. Jauniesiems verslininkams pravartu įsigilinti į savo verslo šaką, paanalizuoti verslo plano poreikį. Neturintiems jokių žinių apie UAB steigimą, konsultacijos, ko gero, taip pat neišvengiamos. Tačiau yra ir kitokių galimybių pradėti savo verslą nuo nulio neišlaidaujant. Šiandien ta galimybė ir išeitis – internetas, nebrangios elektroninės prekybos platformos.

Pavyzdžiui, svarbiausias komunikacijos su potencialiais pirkėjais/klientais būdas, savireklama, kuri iš esmės nieko nekainuoja, išskyrus laiką, – tai socialiniai tinklai, kuriuos išnaudoti šiandien moka kas trečias šalies gyventojas. Taigi, reklamai nebūtinai prireiks milžiniškų investicijų: geri socialinių tinklų valdymo įgūdžiai Jums pravers buriant savo pirkėjų/klientų ratą ir garsinant savo vardą, prekinį ženklą.

Jeigu ketinama užsiimti elektronine prekyba, savaime aišku, išlaidų bus mažiau: nebereikia investicijų patalpų nuomai, remontui, apdailai, apstatymui, biuro įrengimui. Įprastai mažiausia nedidelių patalpų kaina per mėnesį verslininkams atsieina bent kelis šimtus eurų, o kur dar išlaidos patalpų priežiūrai, gražinimui.

Supramtama, kad savo „kampą“ pradedantiesiems verslininkams visada norisi turėti, tačiau labai svarbu atsižvelgti į norimą vykdyti veiklą ir racionaliai įvertinti ofiso poreikį. Svarbu nepamiršti, kad dirbti galima ir iš namų – ypač tuomet, kai reikalai dažniausiai būna tvarkomi virtualiai. Bent jau kurį laiką. Pradedančiajam neverta pulti išlaidauti patalpų nuomai.

Tačiau jei vis dėlto naujai vykdomai veiklai darbo patalpos, biuras yra būtinas, galima apsvarstyti galimybę darbo vietą įsirengti patiems. Labai svarbu atsižvelgti į savo finansines galimybes ir niekada neišlaidauti ten, kur nėra būtinybės. Jei išmanote patalpų apdailos subtilybes – imkitės darbo patys. Neišmanote – pasikvieskite į pagalbą draugus. Juk verslo pradžia tokia ir turi būti: su nuotykiais, gera nuotaika ir atiduodant visa širdį bei jėgas.