Būstas,  Kita,  Laisvalaikis/Pomėgiai,  Pirkiniai/Paslaugos,  Verslas/Ekonomika

Kaip vertinami nauji butai už Atlanto?

nauji butaiNekilnojamas turtas kiekviename pasaulio krašte yra vertinamas skirtingai, tačiau pastebima, kad yra net ir tokių kriterijų, kuriuos galėtume laikyti tarsi prabangos ženklu – užsienyje tiek butai, tiek namai, tiek vilos vertinamos atsižvelgiant net atrodo į absurdiškus kriterijus, kurių Lietuvoje retai kada išvystumėte. Žinoma, kiekviena šalis turi savų pomėgių, tuo labiau poreikių, todėl šiame straipsnyje apžvelkime kaip kitose šalyse yra vertinami nauji butai bei kitas nekilnojamas turtas – galbūt jums atrodys, jog taip reikėtų elgtis ir Lietuvoje renkantis tokius pirkinius?

Už Atlanto nekilnojamo turto kainos yra nustatomos atsižvelgiant į daugelį apsektų, tačiau vienas toks linksmiausių yra tas, kad tokių pirkinių vertę pakelia būtent ankstesni savininkai. Žinoma, dabar galvojate kaip tai įtakoja kaina? Aišku, paprastas žmogus, kuris anksčiau gyveno kažkokiame prabangiame bute, jo kainos nepakelia iš oro, tačiau įprasta, tokio buto kainą pakelti kaip reikiant tada, jeigu ankstesnis jo šeimininkas buvo pasaulinio lygio įžymybė! Yra tokių Holivudo personų, kurie net gi iš to pelnosi – kurį laiką pagyvenus prabangiame bute, jis yra parduodamas už ženkliai didesnę kainą nei buvo pirktas. Tad kaip manote ar Lietuvoje toks pasipelnymo būdas pasitvirtintų? Žinant, kad lietuviai visko nori kuo pigiau, turbūt iš tokio sumanymo būtų skaniai pasijuokta, na nebent tas pasipelnymas būtų iš pasiturinčių ir žymių Lietuvos žmonių.

Užsienyje, tiksliau vėl gi – už Atlanto yra įprasta apie būsimą nekilnojamo turto pirkinį žinoti viską. Lietuvoje kai kurios detalės neretai yra nuslepiamos, tačiau jos nėra itin reikšmingos. Šiuo atveju kalbame apie tuos butus ar namus, kuriuose buvo įvykdytos savižudybės. Taip, JAV gyventojai į tai labai stipriai reaguoja ir dažniausiai jiems yra sunku „įkišti“ tokį nekilnojamo turto pirkinį, jeigu jie sužino, kad jame anksčiau kažkas sau atėmė gyvybę. Ne paslaptis, kad ir filmų yra prikurtą nemažai apie įvairias mirusiųjų vėlias, tad kas žino – galbūt jie bijo tokio paties filmo scenarijaus, tik jau realaus? Lietuvoje tokios detalės dažniausiai yra nuslepiamos ir apskritai kalbant, įprastų nekilnojamo turto istorijomis pirkėjai retai kada domisi, jiems svarbiausia yra matyti tai ką perka.