Šiandieninė kompiuterių rinka vis didėja, o gamintojai savo klientams pristato vieną naują produktą po kito. Viena iš pastarųjų kelių metų naujovių – tai planšetiniai kompiuteriai, kurie jau spėjo surasti savo pirkėją. Be jokios abejonės, per pastaruosius kelerius metus gerokai padidėjo ir išmaniųjų telefonų pardavimai, o tie pirkėjai, kurie jau turi išmaniuosius telefonus, su nekantrumu laukia atnaujinto modelio ar naujos išmaniųjų įrenginių serijos. Pasvarstykime, kas pasikeis artimiausiu metu ir kokių naujovių dar galime sulaukti.
Gamintojai žada hibridinius kompiuterius
Neseniai buvo paviešintas interviu su vienos iš lyderiaujančių kompanijų „Acer“ prezidentu, kuris prasitarė, kad jo firmos tikslas artimiausiems penkiems metams – sukurti seriją hibridinių kompiuterių, kurie puikiausiai apjungtų nešiojamų ir planšečių geriausias savybes. „Acer“ atstovas teigė, kad vartotojai ieško universalumo planšetiniuose kompiuteriuose, kuriuose jo trūksta. Juk dabar planšetės labiau skirtos informacijos žiūrėjimui, programų naudojimui ar filmams, tačiau labai trūksta patogumo kuriant informaciją. Taigi, daugelis žmonių vis vien renkasi nešiojamus kompiuterius, jeigu jiems jie reikalingi ne tik dėl pramogų ar informacijos paieškos, bet ir dėl darbo.
„Acer“ atstovas mano, jog tokią problemą galima išspręsti – ateityje kompiuteriai bus dar plonesni, gali būti, kad monitoriaus įstrižainės standartas bus mažesnis. Tai yra daroma tam, kad būtų galima atrasti auksinį viduriuką tarp planšečių ir nešiojamų kompiuterių. Jau dabar yra pristatyti naujos kartos konvertuojami įrenginiai, kuriuos galima naudoti kaip planšetes ir nešiojamuosius – ekranas yra valdomas lietimu ir jį bet kada galima nukabinti nuo klaviatūros, tačiau įstačius jį į klaviatūrą, tai atrodo kaip įprastas nešiojamasis kompiuteris.
Verslo klasėje – lengvumas ir apsauga
Verslo klasės nešiojami kompiuteriai ateityje bus dar plonesni ir patogesni keliavimui, teigia kompanijos „Dell“ atstovas, kurį pakalbinome, nes „Dell“ pastaraisiais metais sulaukė daug dėmesio ir pagyrų dėl savo verslo modelių serijos. Atstovas taip pat nurodė, kad bus keliami vis aukštesni reikalavimai informacijos apsaugojimui. Nors verslo klasės kompiuteriai ir taip yra vieni saugiausių šiuo aspektu (juk dažniausiai būtent į tokius gaminius dedama piršto antspaudų technologija), visgi, tobulėja ir kibernetiniai vagys, o intelektinė nuosavybė šiais laikais yra svarbi kaip niekada anksčiau. „Dell“ atstovas tiksliai neatskleidė, kaip saugumo lygis bus keliamas, tačiau pabrėžė, jog tai vienas iš svarbesnių tikslų ateities gaminiams neskaitant kitų naujovių.
Operacinių sistemų konkurencija neaprims
Be abejo, dabar matome didelę konkurenciją tarp „Windows“, „iOS“ bei „Android“. Nors Windows su Android ir iOS yra pasiskirsčiusios savo teritorijas dabar (Windows daugiau naudoja nešiojamų kompiuterių vartotojai, Android – planšečių gerbėjai, o iOS turi savo gerbėjų ratą abejose platformose), visgi, ateityje tai gali pasikeisti. Numanoma, kad Android bandys įsitvirtinti ir hibridinių, ir nešiojamų gaminių rinkoje. Visgi, įdomu, ar tai jiems pavyks, turint omenyje, kad daugiau nei 90 procentų nešiojamų įrenginių vartotojų renkasi Windows.
Ramiausia turbūt Apple iOS – ši operacinė sistema veikia tik Apple įrenginiuose, todėl vargu, ar galėtų šią sistemą kažkas išstumti iš patogių pozicijų. Vienintelė rizika būtų, jeigu Android bandytų pervilioti šių gamintojų klientus.