Artėjant žiemos sezonui visi nori būti šiltuose namuose – tai yra labai svarbu norint komfortiškai gyventi šaltuoju metų sezonu. Taip pat svarbu, kad namų oras būtų ne vien šiltas, bet ir ne per daug drėgnas. Drėgmę namuose įmanoma panaikinti keliais būdais. Efektyviausias drėgmės pašalinimas yra tuomet, jei naudojamas drėgmės surinkėjas. Per drėgnas oras komfortiškam gyvenimui kenks įvairiais būdais: jūsų langai gali pradėti rasoti (drėgmė kondensuosis jūsų langų apačioje), taip pat gali atsirasti pelėsis, džiovinami drabužiai greitai neišdžius, o šiluma ilgai neišsilaikys. Komfortabili gyvenamųjų patalpų drėgmė yra apytiksliai 35-45 procentai, todėl dauguma drėgmės surinkėjų turi įtaisytus drėgnomačius bei funkciją, galinčią jūsų namuose palaikyti tokią drėgmės koncentraciją.
Kai oras jūsų namuose bus komfortiško drėgnumo, tuomet namų šilumai palaikyti yra pasitelkiami šildytuvai. Jų tipų yra įvairių, todėl nieko nelaukę juos aptarsime. Elektriniai šildytuvai-kaloriferiai, tai dar kitaip vadinami „vėjelio“ tipo šildytuvai. Jų veikimo principas yra itin paprastas: pro šildymo elementą ventiliatoriaus pagalba yra pučiamas oras. Dauguma jų yra reguliuojamo galingumo, todėl galite reguliuoti, kokios temperatūros oras bus pučiamas. Kai kuriuos iš jų galima naudoti tik kaip ventiliatorius. Jų minusas – pakankamai garsus veikimas. Esminis aspektas į kurį reikėtų atkreipti dėmesį perkant tokį šildytuvą yra jo galia, matuojama kilovatais ir tai, kiek oro jis išpučia per valandą. Tokiu būdu žinosite, kuris įrenginys gali sušildyti jūsų norimą patalpą.
Kitas populiarus šildytuvų tipas yra konvekciniai šildytuvai. Jų veikimo principas yra labai paprastas: įsijungus šildymo elementui, šaltas oras iš apačios kyla į viršų taip pereidamas pro elementą ir sušildamas. Šių šildytuvų pliusai yra tylus veikimas ir mažesnės elektros sąnaudos, todėl, kad jiems nereikalingas orą varinėjantis ventiliatorius. Kitas variantas norintiems sutaupyti būtų keramikinis dujinis šildytuvas – jis labai greitai sušildo patalpą, nes dujos tuoj pat užsidega ir pradedama skleisti šiluma. Dujos, lyginant su kitais energijos šaltiniais, yra pakankamai pigios, bet tai atneša ir nepatogumą. Naudojantis tokiu šildytuvu pasibaigus dujoms teks važiuoti iki degalinės jas papildyti. Žinoma, nereikėtų pamiršti, kad namuose esančių patalpų šildymui būna naudojami ir kokybiški oro kondicionieriai, todėl visuomet galite apsvarstyti ir kondicionieriaus pasirinkimo galimybę.
Kaip jau minėjome, norint, kad namų oras būtų komfortiškas jis turi būti ne vien tinkamos temperatūros, bet ir tinkamos drėgmės. Drėgmės surinkėjas, kurį išsirinksite savo buto sausinimui, turėtų atitikti jūsų poreikius. Kuo didesnės jūsų būsto erdvės, tuo galingesnio įrenginio reikės. Dauguma drėgmės surinkėjų yra orientuoti į vidutinio dydžio patalpos sausinimą, todėl visada reikėtų atminti, kad sausinant kambarį reikia uždaryti jo duris – tokiu būdu sausinimas taps efektyvesnis. Du svarbiausi dalykai renkantis drėgmės surinkėją yra oro srautas ir per parą surenkamas vandens kiekis. Kuo didesni šie parametrai, tuo surinkėjas yra efektyvesnis ir tuo greičiau jis pašalins drėgmę iš jūsų namų. Suderinę šildymą ir drėgmės pašalinimą – namuose jausitės gerai ir jaukiai.