Kelionės/Turizmas

Kultūros ir pramogų paieškos Berlyne

BerlynasVokietijoje dažniausiai asocijuojasi arba su gera vieta karjerai, arba su sezoniniais darbais kokiame nors fabrike, arba su tarpine stotele skrendant kur nors toli toli, į Afriką, Australiją ar Japoniją. Didelė, tankiai apgyvendinta šalis, nepasižyminti nei įdomiais, švariais bei šiltais paplūdimiais, nei mažomis kainomis, didžiausių srautų pasyvaus poilsio ieškančių turistų ir negalėtų pritraukti. Tačiau ir šioje šalyje aktyviai keliaujama, pramogaujama, ieškoma ir atrandama. Lankomi ir paplūdimiai jos šiaurinėje dalyje, ir didžiausi bei įdomiausi miestai, tokie kaip Berlynas, Hamburgas ar Brėmenas, lankomi ir kalnai, Alpės, esančios pietinėje šalies dalyje. Tad greitai nurašyti Vokietijos nederėtų, tereikia gerai pasirinkti, ko norime iš kelionės.

Dabar populiarioms trumpoms kelionėms Vokietija yra išties tinkama šalis. Ir tuo jau spėjo įsitikinti nemažai lietuvių. Jei turite laisvą savaitgalį ir norite pažinti kokį nors naują Europos miestą, Berlynas, Brėmenas ar Frankfurtas jūsų laukia. Žinoma, traukti į kalnus ar poilsiui į pajūrį jau reiktų ilgesniam laikui, tačiau per dvi dienas galima tikrai neblogai praleisti laiką kuriame nors iš išvardintų miestų.

Be abejo, pirmiausiai dėmesys krypsta į Vokietijos sostinę Berlyną. Tai natūralu. Visų pirma, vien sostinės statusas jau suteikia patrauklumo. Antra, tai senas, dvigubą istoriją turėjęs miestas. Trečia, Berlynas yra tikrai didelis, jame daug lankytinų vietų, pramogų ir pasilinksminimų taškų. Na ir ketvirta, nėra jis jau taip ir toli – jį galima pasiekti per naktį automobilių arba vos per porą  valandų lėktuvu. Ne veltui vis daugiau kelionių agentūrų siūlo savaitgalines ar trijų dienų keliones į šį miestą.

Berlynas visų pirma turėtų būti įdomus tiems, kurie mėgsta didelius miestus. Tie keli milijonai nuolat skubančiu, lekiančių žmonių, automobiliai ir nuolatinis triukšmas patinka toli gražu ne kiekvienam. Nors šiame mieste ir netrūksta įvairaus dydžio parkų ir parkelių, judėjimo dažnai netrūksta ir juose. Jeigu domina lankytinos vietos, neišvengiamai apžiūrėsite ir Berlyno sieną, skyrusią komunistinį pasaulį nuo laisvojo, ir dabartinės Vokietijos valdžios rūmus, ir didžiulį, visame pasaulyje žinomą zoologijos sodą, ir televizijos bokštą, ir Aleksandro aikštę. Įvairių architektūrinių įdomybių Berlynas turi tikrai daug, jo lankytinų vietą sąrašą galima pildyti ir pildyti, tad svarbiausia kiekvienam atsirinkti, ko jis pats nori. Na o jei keliaujate vos savaitgaliui, turbūt geriausia sėsti į ekskursinį autobusą ir po įdomiausias vietas būti tiesiog pavežiotam. Tai vis tik yra geriausias būdas greitai pažintį turistinę miesto dalį.