Laisvalaikis/Pomėgiai

Masažai: rūšys ir nauda

masažai
masažai

Masažai seniau buvo naudojami tik gydymo tikslais, o šiandien jie atlieka ir dar vieną funkciją – puikai atpalaiduoja. Būtent dėl pastarosios funkcijos masažų paklausa ženkliai išaugo. Gyvenimo ritmas viską taip sudėlioja, kad daugelis esame priversti skubėti ir mažai laiko skirti poilsiui, didelis darbo krūvis, stresas, nuovargis turi neigiamos įtakos gyvenimo kokybei, nes nepailsime patys ir nepailsiname savo kūno bei minčių. Vienas geriausių atsipalaidavimo būdų yra masažas. Jo metu atpalaiduojami Jūsų kūno raumenys, pašalinama nervinė įtampa, slogios mintys ir pan. Tiesa, verta paminėti ir tai, kad jau kuris laikas masažai puikuojasi populiariausių dovanų sąrašo viršuje.

Ar žinote, kad didelė dalis masažo technikų sėkmingai naudojamos jau daugiau kaip porą tūkstančių metų? Masažus galima suskirstyti į dvi dideles grupes, t. y.viso kūno masažas, neretai vadinamas bendruoju masažu, ir dalinis masažas, kurio metu masažuojamos atskiros kūno dalys, pavyzdžiui, nugara, sprandas, veidas, kojos ir kt. Veiksmingiausias viso kūno masažas, kadangi šitaip efektyviausiai gerinamos organizmo funkcijos, stiprinama imuninė sistema, malšinamas skausmas, gerinama kraujotaka bei raumenų tonusas, mažinama įtampa, stresas ir pan.

Masažo pasirinkimas priklauso nuo priežasties, tikslo ir poreikių (t. y. ar masažo poreikis atsirado dėl tam tikros ligos, ar norima atsipalaiduoti, o gal padailinti linijas). Kada kokį masažą pasirinkti?

Gydomasis masažas tinka ir gydymui, ir profilaktikai. Toks masažas mažina uždegiminius procesus, veiksmingai slopina skausmą, taip pat mažina patinimus ir pagreitina pažeistų audinių gijimą. Maža to, gydomasis masažas stiprina sąnarius ir sausgysles, padeda pavargusiems raumenims ir pan. Gydymo kursas yra individualus. Geriausiai atliekami gydomieji masažai Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose veikiančiose sanatorijose, sveikatos įstaigose, profesionaliuose masažų salonuose. Reikia paminėti, kad gydomieji masažai itin paklausūs kurortuose, pavyzdžiui, masažai Druskininkuose vilioja asortimento gausa ir puikia kokybe.

Relaksacinis masažas ypač efektyviai atpalaiduoja visą kūną, mažina stresą ir įtampą, didina darbingumą, stiprina organizmą ir pan. Atliekant relaksacinį masažą beveik visada naudojami eteriniai aliejai ir taikomos dvi technikos: glostymas ir trynimas. Šio tipo masažų pasirinkimas labai platus – relaksaciniai masažai Kaune, Vilniuje ir kituose didmiesčiuose atliekami visose gydymo įstaigose, sanatorijose, taip pat labai daug veikiančių masažų salonų. Vien sostinėje jų labai daug, tad tikslinga paieškos sistemoje ieškoti pagal rajoną, pavyzdžiui, „masažai Pilaitėje“.

Ne mažiau populiarus ir sportinis masažas, kuriuo siekiama gerinti atskirų kūno dalių kraujotaką, taip pat raumenų tonusą, stangrinti odą.

Chiromasažas taip pat padeda atpalaiduoti raumenis ir juos stiprinti, puikiai mažina raumenų įtampą ir efektyviai juos atpalaiduoja, pasižymi detoksikuojančiu organizmo poveikiu. Chiromasažas savo ruožtu gali būti ir sportinis, ir gydomasis, ir profilaktinis, taip pat relaksacinis. Tiesa, šio tipo masažas labai populiarus tarp moterų, kadangi jis efektyviai padeda koreguoti figūrą, t. y. mažinti celiulitą, antsvorį. Maža to, chiromasažas nepamainomas sergant osteochondroze.

Plačiai taikomas tajų masažas remiasi tailandiečių masažo technika, kai kūnas lankstomas ir tempiamas. Šis masažas padeda gerinti raumenų elastingumą, teigiamai veikia sąnarius, efektyviai gerina viso kūno lankstumą, suteikia energijos.
Iš Indijos kilęs ajurvedinis masažas atliekamas pirštais, krumpliais, alkūnėmis, delnais. Šio masažo metu masažuojami gilieji raumenys.

Masažo paslaugų pasiūla atspindi didelę paklausą. Jei dvejojate, ar išbandyti masažą, pasidomėkite šią paslaugą bandžiusiųjų patirtimi. Tam geriausiai pagelbės internetas – paieškos sistemoje įveskite frazę „masažai forumas“ ir galėsite diskutuoti apie masažus: sužinosite arba patys patirtimi pasidalysite.