Medicina/Sveikata

Ricinos aliejaus teigiamas poveikis mūsų odai

Vienu laikotarpiu ricinos aliejus dažniausiai buvo naudojamas norint išspręsti pačias įvairiausias virškinimo problemas. Žinoma, jo skonis buvo labai nemalonus (juk pastarasis buvo naudojamas per burną). Tačiau laikas bėgo ir tokioms sveikatos problemoms spręsti atsirado kur kas efektyvesnių ir patrauklesnių būdų. Tuomet šis aliejus pradėtas plačiau naudoti dėl savo puikaus poveikio žmogaus odai.

Ricinos aliejus labai dažnai naudojamas gydant odos nudegimus, įsipjovimus, nubrozdinimus, nudegimus saulėje, aknę ir bet kurias kitas odos problemas, kylančias dėl pernelyg didelio riebalų kiekio. Be abejo, jis taip pat gali tapti idealia priemone bandant odoje išlaikyti tinkamą drėgmės lygį bei išsaugoti lygią, švelnią ir sveikai atrodančią odą.

Ricinos aliejusNors pats ricinos aliejus yra riebi medžiaga, tačiau jis yra efektyvi priemonė prieš riebios odos problemas, kurios įtakoja aknę. Kadangi jis gali labai giliai įsiskverbti ir prisotinti vidinius odos sluoksnius naudingomis medžiagomis, tampa puikia drėkinamąja priemone.

Šie natūralūs aliejai savo sudėtyje turi ricinolio rūgšties, o tai yra puikūs antioksidantai, gelbėjantys nuo aknės ir egzemos sukeliamų odos pakitimų. Antioksidantai apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų keliamo pavojaus ir stiprių saulės spindulių sukeliamų neigiamų padarinių. Ką jau kalbėti apie tai, kad ricinos aliejus saugo mūsų odą ir nuo aplinkos taršos, transporto priemonių išskiriamų kenksmingų medžiagų ir tabako dūmų.

Kadangi laisvieji radikalai gali nužudyti odos ląsteles, tokiu būdu paskatinant senėjimo procesą, be stiprių ir efektyvių antioksidantų pastarosiomis dienomis išsiversti tampa labai sudėtinga. Tačiau jei į savo grožio priežiūros rutiną įtraukiame tokius natūralius produktus kaip ricinos aliejus, gerokai sumažiname natūralaus senėjimo procesų eigą ir atstatome sveiką odos būklę.

Šio aliejaus savybės padeda odai būti švelniai, glotniai ir nesudirgusiai. Labai svarbu ir tai, kad ricinos aliejus nėra lipnus, kaip kai kurie kiti natūralūs aliejai, todėl jis labai lengvai nusiplauna. O jo drėkinamasis efektas, veikdamas kartu su antioksidantais, saugo nuo raukšlių atsiradimo ir gerina kraujo apytaką, kuri mūsų odą aprūpina naudingais mineralais ir deguonimi, tokiu būdu išsaugant sveikas odos ląsteles ir sveiką jos išvaizdą.