Kita

Šunų maistas ir jo evoliucija

Šunų maiste esantys baltymai yra labai svarbūs kiekvienam augintiniui. Šunų organizmas reikalauja kur kas didesnio kiekio baltymų. Keista, tačiau anksčiau tai nebuvo pagrindinis šunų maisto gamintojų prioritetas. Peržvelgiant istorinius duomenis matyti, kad anuomet daugiausiai dėmesio būdavo skiriama tokiems ingredientams kaip sūris, pienas, kiaušinių tryniai, bulvės, gyvulinės kilmės riebalai ir kt. Tai akivaizdžiai parodo, kad sunu maistas nukeliavo labai ilgą kelią, kol galiausiai transformavosi į tai, kuo galime džiaugtis šiandien.

Dabar šunų maisto gamintojai stengiasi susitelkti į baltymus ir daugelį kitų skirtingų ingredientų, kurių reikia, jei norime, kad mūsų augintiniai būtų žvalūs, energingi ir sveiki. Be abejo, iki šiol vis dar yra labai daug skirtingų nuomonių apie tai, ko iš tiesų reikia šunims. Kai kurie žmonės linkę manyti, kad šunys (kadangi jie kilę iš vilkų) baltymus turėtų gauti vien tik iš mėsos. Tuo tarpu kiti teigia, kad šunys turėtų valgyti viską – nepaisant to ar maiste yra baltymų, ar ne. Kiti taip pat mano, kad šunų maiste turėtų būti įvairių ingredientų, kurie subalansuotų mitybą ir paverstų ją pilnaverte.

Sunu maistas

Tačiau puikiai suprantama, kad dabar dauguma šunų gyvena visiškai kitokiomis sąlygomis nei prieš keletą šimtų metų, todėl ir jų mitybos įpročiai įprastai yra kitokie. Tai reiškia, kad nereikėtų susitelkti tik į vieną konkrečią medžiagą. Visos jos turėtų būti tinkamai subalansuotos ir paskirstytos atitinkamai šunų veislei.

Kadangi šiandien galime rasti labai daug įvairių rūšių šunų maisto, nebėra sudėtinga pasirinkti tinkamiausius produktus. Šunų maistas dabar gaminamas atsižvelgiant į šuns veislę, dydį, fizinį aktyvumą, įvairias ligas ir netgi klimatą, kuriame gyvename. Tai labai daug skirtingų veiksnių, kurie turi įtakos šunų mitybai.

Žinoma, visuomet geriausia rinktis iš žinomiausių ir puikiai vertinamų gamintojų siūlomos produkcijos. Toks maistas atitinka visus aukščiausius standartus ir yra puikiai pritaikytas skirtingų veislių šunims. Be abejo, prieš priimdami vienokį ar kitokį sprendimą, galite pasitarti su šunų maistu prekiaujančiais specialistais – jie kaipmat atsakys į visus jums kylančius klausimus ir padės lengviau išsirinkti.