Individualia veikla norintys užsiimti asmenys privalo žinoti, kad tokiu atveju jie praranda bedarbio statusą – jie turi savarankiškai dirbančio asmens statusą, kuris suteikia tokias pačias teises vėliau kažką įsigyti išsimokėtinai. Taip pat tokie asmenys gali gauti ir paskolas iš bankų ar greitųjų kreditų bendrovių. Jeigu svarstote apie galimybę papildomai užsiimti kažkokia veikla, tai jos įteisinimas yra būtinas, nes kitu atveju galima sulaukti ir VMI dėmesio. Pradžioje reikėtų išsiaiškinti kokius apskaitos dokumentus reikėtų pildyti ir kada reikėtų mokėti mokesčius. Sąskaita faktūra yra dažniausiai naudojama individualios veiklos vykdytojų, tačiau kai kuriais atvejais atsiranda prievolė išrašyti ir PVM sąskaitą faktūrą. Taip pat jums bus reikalingas ir apskaitos žurnalas, kuriame bus registruojamos pajamos bei išlaidos.
Jeigu galvojate, kad jūs galite užsiimti tik individualia veikla, bet negalite oficialiai dirbti, tai jūs labai klystate. Kiekvienas dirbantis asmuo gali vykdyti individualią veiklą ir jam niekas to neuždraus, nebent įstatymai. Tokiems asmenims gali keistis tik mokesčių mokėjimo tvarka, nes jeigu jie jau dirba, tai už juos darbdavys sumoka ir sveikatos draudimą, todėl individualią veiklą vykdantys asmenys turi mokėti kitą PSD tarifą, kuris yra 9 procentai nuo pusės pelno.
Būtina pabrėžti, kad net ir nepilnamečiai asmenys gali registruoti individualią veiklą ir dirbti savarankiškai. Tam yra taikomi tik apribojimai registruojant veiklas. Jeigu jūs esate nepilnametis, bet turite bent jau 14 metų, tada jūs veiklą registruoti galėsite tuo atveju, jeigu turėsite bent vieno iš tėvų sutikimą, na – arba globėjų. Mokesčiai būtų mokami tokia pačia tvarka kaip ir dirbantiems dar ir pagal darbo sutartis, nes nepilnamečiai asmenys dažniausiai jau yra drausti valstybės lėšomis dėl to, kad jie mokosi dieniame skyriuje.
Nepilnamečiai turėtų žinoti, kad vykdydami individualią veiklą, jie negalės pasinaudoti greita paskola internetu ar bankuose, nes tiesiog nepilnamečiams skolinti pinigus draudžia vartojimo kredito įstatymas. Skolintis gali tik tie, kurie yra sulaukę bent jau 18 metų. Nepilnamečiams taikomos visos tos pačios individualios veiklos vykdymo taisyklės.