Medicina/Sveikata

Sveika mityba turi tapti mūsų gyvenimo dalimi

Ar žinote, kad sveika mityba turėtų būti kiekvieno iš mūsų gyvenimo dalimi? Tai padeda išsaugoti norimas kūno linijas, kontroliuoti savo svorį, užkirsti kelią daugeliui ligų ir suteikti savo organizmui visas svarbiausias maistingąsias medžiagas, vitaminus ir mineralus.

Jei jau kurį laiką esate nepatenkinti savo kūnu ir savijauta, tuomet vertėtų labai gerai įvertinti dabartinį savo gyvenimo būdą. Galbūt jame yra pernelyg daug žalingų įpročių? O gal per mažai fizinio aktyvumo? Nesubalansuota mityba? Valgymas bet kuriuo paros metu ir nenormuotomis porcijomis? Daug vaisvandenių ir saldumynų? Labai riebus ir kaloringas maistas? Jei visa tai jums nesvetima, būtina pagalvoti apie savo gyvenimo pokyčius. Nepaisant to, kad tai šiuo metu jums gali nekelti jokių juntamų neigiamų padarinių, vis dėlto anksčiau ar vėliau, tai gali iššaukti tam tikrus sveikatos sutrikimus, nutukimą ar kitas problemas, kurioms spręsti neišvengiamai teks pasitelkti vaistus.

Sveika mityba

Todėl jei nenorite, kad dar jauname amžiuje tektų gultis ant operacinio stalo ar labai dažnai lankytis poliklinikose ir ligoninėse, dabar pats tinkamiausias metas stabtelėti ir pagalvoti, kokius sprendimus priimate kasdien. Gal jie yra labai žalingi? Gal nepadeda gyventi pilnaverčio ir sveiko gyvenimo? Jei taip, tuomet iš savo kasdienės mitybos raciono dabar pat išbraukite visus nesveikus produktus, galinčius turėti neigiamos įtakos jūsų sveikatai. Be abejo, reikėtų atsisakyti ir rūkymo bei alkoholinių gėrimų – tai turi vieną didžiausių neigiamų įtakų visam mūsų organizmui ir gyvenimo kokybei.

Tai atlikus, turėsite padaryti dar vieną didelį darbą. Reikės suformuoti savo būsimos sveikos mitybos planą. Žinoma, tai nėra lengva užduotis, jei iki šiol propagavote nesveiką gyvenimo būdą, tačiau jei nenuleisite rankų, domėsitės, ieškosite naudingos informacijos, konsultuosite su mitybos ir sporto specialistais – pasieksite norimą rezultatą.

Nors pradžioje daugeliui žmonių būna nelengva ir tenka susidurti su dilema – viską mesti ar judėti pirmyn, jei turėsite pakankamai daug ryžto ir užsispyrimo, anksčiau ar vėliau jūsų tikslas bus pasiektas. Tuomet sveika mityba bus tapusi jūsų kasdienybės dalimi, kurios nenorėsite atsisakyti.