Mada/Stilius

Vestuvinio žiedo priežiūra: patarimai, kaip išlaikyti jo spindesį

Jūsų vestuvinis žiedas yra meilės ir atsidavimo simbolis, kurį nešiosite visą gyvenimą. Tinkamai prižiūrint – jis išlaikys savo spindesį ir grožį daugelį metų. Skoningo žiedo išlaikymas daugelį metų nėra sunkus darbas. Tačiau faktas, kad dėmesio žiedui reikia nuolatos. Tik tokiu atveju vestuviniai žiedai ir po daugelio metų atrodys kaip nauji.

Valymas

Reguliariai valykite žiedą švelniu muiluotu vandeniu ir minkšta šluoste. Jei žiedas nešvarus – galite jį pamirkyti šiltame muiluotame vandenyje kelias minutes, o tada išvalyti šepetėliu su minkštais šereliais. Venkite naudoti agresyvių chemikalų ar valiklių, nes jie gali sugadinti žiedą.

Ypač atsargiai valykite žiedus su brangakmeniais. Venkite išbandyti ultragarsinį valymą, nes tai gali išlaisvinti brangakmenis.

Nešiojimas

Nuimkite žiedą prieš atlikdami namų ruošos darbus, sodininkystės datbelius ar kitus darbus, kurių metu gali būti pažeistas žiedas. Venkite nešioti žiedą kartu su kitais papuošalais, kurie gali jį subraižyti.

Nuimkite žiedą prieš plaudami rankas karštu vandeniu, nes tai gali sukelti metalo išsiplėtimą ir susitraukimą, o tai gali pažeisti žiedą. Jei jūsų darbas susijęs su „rankų naudojimu“ – apsvarstykite galimybę nešioti pirštines, kad apsaugotumėte savo vestuvinį žiedą nuo pažeidimų.

Laikymas

Kai nenaudojate žiedo – laikykite jį minkštoje šluostėje arba papuošalų dėžutėje. Venkite laikyti žiedo tiesioginiuose saulės spinduliuose ar karštose vietose, nes tai gali išblukinti metalą. Laikykite žiedus atokiau nuo kitų papuošalų, kad jie nesubraižytų vienas kito.

Ir dar…

Kasmet nuneškite savo vestuvinį žiedą juvelyrui, kad jis jį patikrintų ir profesionaliai išvalytų. Jei jūsų žiedas pažeistas – juvelyras gali jį pataisyti arba atnaujinti. Auksiniai žiedai laikui bėgant gali prarasti blizgesį. Juvelyras gali grąžinti žiedo blizgesį atlikdamas poliravimo procesą. Sidabriniai žiedai laikui bėgant gali patamsėti. Juvelyras gali išvalyti žiedo patamsėjimą ir grąžinti jam blizgesį. Jei jūsų žiede yra brangakmenių – reguliariai tikrinti, ar jie nėra pažeisti ar atsilaisvinę.

Tinkamai prižiūrėdami savo vestuvinį žiedą galite užtikrinti, kad jis išliks gražus ir brangus daugelį metų.