Būstas

Kokios durys geresnės – plastikinės ar metalinės?

duru pasirinkimasDurys – labai svarbi namų interjero detalė. Jos atsako ne tik už grožį ir estetinį vaizdą, tačiau taip pat už patogumą ir net už ramybę, privatumą mūsų namuose. Juk dėl ramybės, saugumo ir privatumo durys mums ir yra reikalingos. Apsižvalgius populiariausiuose prekybos centruose bei internetinėse parduotuvėse, galime rasti labai skirtingų durų modelių, o ką jau kalbėti apie tai, kad retas žmogus žino, iš kokios medžiagos pagamintos durys jam yra tinkamesnės – plastikinės ar metalinės. Taigi, pamėginsime palyginti ir nuspręsti, kuriais atvejais kokios durys tinka labiau.

Durys iš plastiko populiarėja

Kalbant apie plastikines duris, galima pastebėti, kad tokių durų gamyba nėra tokia dažna kaip medinių. Pastaruoju metu, šias duris imta vis dažniau naudoti namų bei butų viduje. Kaip vidinės durys, jos yra labai patogios ir ilgaamžės. Negana to, daugeliui žmonių plastikinės durys patinka dėl to, kad jos nereikalauja didelės priežiūros. Daugelis gamintojų teigia, kad plastikines duris įsigyja tie žmonės, kurie visiškai nenori skirti laiko durų priežiūrai. Be jokios abejonės, tai pasiteisina, jeigu norite sutaupyti laiko.

Tačiau, yra ir daugiau tokių durų privalumų. Vienas iš jų gera garso bei šilumos izoliacija – be abejo, nors daug kas priklauso nuo durų vidinio užpildo, galima drąsiai teigti, kad su tokiomis durimis lengva vėdinti patalpas (kai kurios iš jų turi specialų vėdinimo režimą), taip pat plastikinės durys itin gerai apsaugo nuo nereikalingų garsų.

Nors pastaruoju metu prekybos vietose padaugėjo plastikinių durų modelių, visgi, neretai tokių durų gamyba vyksta individualiai – žmonės paskambina arba internetu užsisako norimą modelį su tinkama spalva.

Metalinės durys – saugu ir praktiška

Nors anksčiau tokio tipo durys nebuvo populiarios dėl to, jog žmonės galvodavo, jog durys iš metalo yra itin brangios ir nelabai lanksčios kalbant apie dizainą, dabar šis stereotipas vis slopsta ir atsiranda vis daugiau metalinių durų modelių, kadangi jų paklausa auga.

Jos gali būti apklijuotos lipnia plėvele, kuri suteikia galimybę pasirinkti norimą raštą, toną ar tekstūrą. Negana to, metalinės durys gali būti nudažytos norimu atspalviu. Taigi, jas galima pritaikyti prie kiekvieno namo interjero.

Be abejo, metalinės durys suteikia saugumo, tvirtumo jausmą. Tokios durys tikrai nebus lengvai pažeidžiamos aplinkos neigiamų veiksnių, jas labai sunku „sulamdyti“. Verta žinoti, kad tokių durų gamyba gali būti dvejopa – metalinė plokštė gali būti privirinta arba tiesiog aplenkta. Turbūt atspėsite, kad jeigu metalinė plokštė yra tiesiog aplenkta, tai ir durų kaina gerokai mažesnė. Tai yra tiesa, tačiau verta pabrėžti ir kitą svarbų aspektą – durys su privirinta metalo plokšte tarnauja ilgiau ir tokios durys laikomos gerokai saugesnėmis.

Vizualiai, galbūt gražiau atrodytų aplenktos durys, tačiau tai yra išsprendžiama – tinkama metalinių durų apdaila (pavyzdžiui, jų nudažymas) garantuos, kad ir metalinėse duryse su privirinta plokšte nesimatys jokių siūlių. Tokios durys puikiai apsaugo nuo gaisro ir kitų gamtos stichijų.

Sunku nuspręsti, kurios durys geresnės – jums reikėtų apgalvoti, kokie yra pagrindiniai kriterijai, reikalingi jūsų durims – saugumas, ilgaamžiškumas, estetinis vaizdas ar nedidelė kaina?