Kelionės/Turizmas

Kur keliauti Europoje

BriuselisAr jums kyla šis klausimas, kas kartą vos pagalvojus apie atostogų kryptį? O gal jūs tiesiog kiekvienais metais keliaujat į Palangą ar prie to pačio ežero Molėtų rajone? Visgi patirtis rodo, jog vis daugiau lietuvių ryžtasi per atostogas palikti savo šalį ir išvykti pasižvalgyti po užsienį. Lėktuvų bilietai, atrodo vis pigesni, o kelionių krypčių vis daugėja. Galima rinktis tarp šiaurės ir pietų, rytų ir vakarų Europos. Tarp miestų, gamtos, kultūros ir laukinių kraštų. Galima sakyti, jog nukeliausime kur tik panorėsime ir dar gana nebrangiai. Ar pamenate, kai Ryanair oro linijos išdalino bilietus į Kopenhagą vos po vieną eurą? Ir tai nėra vienetinis atvejis, kai bilietą galima įsigyti už tokią mažą kainą. Už visai nedideles sumas galima nuskristi į Maljorką, į Oslą, į Briuselį, į Londoną – visus svarbiausius Europos miestus.

                  O miestų Europoje gausybė. Kaip manot, kiek laiko prireiktų juos visus pamatyti? Juk yra daugybė miestų gerokai didesnių už Vilnių ar Kauną. Vieni jie lietuviams brangūs – Oslas, Stokholmas, Briuselis. Tačiau, keliaujant į rytų Europą ar bent piečiau nei Lietuva, rasime visai panašias ar net mažesnes kainas nei mūsų šalyje. Jei pinigai ne kliūtis, tuomet galima traukti ir toliau, ten kur šviečia saulė ir spindi auksiniai smėlio paplūdimiai.

                  Mėgstantys saulę ir šilumą, be abejo patrauks į Ispaniją, Italiją ar Graikiją. Čia galima visą dieną gulinėti ant smėlio ir negalvoti apie žemiškus rūpesčius. Ir nemažai daliai žmonių tai yra visai prie širdies. Kiti gi mėgsta pasižvalgyti po miestus, architektūrą, jiems įdomi Paryžiaus katedra, Pizos bokštas Italijoje ar Briuselis su savo atomiumu. Vieniems reikia poilsio, kitiems pažinimo džiaugsmo. Na o tretieji traukia į gamtą, tai yra, pamatyti, tai kas žmogaus nepaliesta ir gražu. Vienokia gamta bus Norvegijos šiaurėje ir visai kitokia Italijos pietuose ar Kanarų salyne. Žmonės keliauja norėdami pailsėti nuo kitų žmonių ir pamatyti gamtos grožį bei didybę.

                  Ir nesvarbu, kur keliausite – ar tai bus Tenerifės sala su ugnikalniu, ar žmonių prigrūstas Madridas, ar tušti Norvegijos kalnai. Svarbu, kad gerai praleistumėte laiką, pailsėtume ir namo grįžtumėte su šypsena ir pasiruošę nuversti kalnus.