Laisvalaikis/Pomėgiai

Geriausias žmogaus draugas

ToiterjerasDažnas iš mūsų augina šunį. Šuo – dažnai žaismingas, aktyvus ir ištikimas draugas. Todėl nenuostabu, jog šunys Lietuvoje ir visame pasaulyje yra tokie populiarūs. Auginame jų įvairiausias veisles: aviganius, labradorus, taksus, kolius, šnaucerius, toiterjerus ir kitus. Kiekvienas pagal skonį ir šuns dydį, kailio tankumą, plauko ilgumą, kailio spalvą, šuns charakterį pasirenka sau tinkamą šunį. Dažnai auginami ir neveisliniai šunys, juk svarbu, kad šuo būtų geras draugas ir būtų su juo smagu žaisti. Žinoma, šunys naudojami ir medžioklėje ir rogių sporte, tuomet jau pasirenkami veisliniai šunys: spanieliai, taksai, haskiai. Šuns veislė nusako ir jo ištvermę bei sugebėjimus. Kai kurie šunys reikalingi ir namams saugoti, taigi taip pat renkamasi tam pritaikytas veisles.

                  Šunį svarbu gerai prižiūrėti. Visų pirma, duosime jam skaniai ir sveikai pavalgyti. Ar tai būtų šunų maistas, kurio galima gauti kone kiekviename prekybos centre, ar žalia mėsa, ar bet koks kitas augintiniui tinkamas maistas. Svarbu neduoti savo keturkojui daug saldumynų, jie nėra sveiki šunims. Šunį taip pat reikia reguliariai vedžioti. Ir ne vien tik tam, kad atliktų savo gamtinius reikalus, bet ir tam, kad išsilakstytų, pažaistų, pasidžiaugtų grynu oru, patyrinėtų pasaulį. Juk koks gi šuo nemėgsta išeiti į lauką? Tikrai sunku būtų rasti tokį keturkojį. Tad prižiūrėkime šunį ir reguliariai išveskime jį į platesnį pasaulį.

                  Šuo taip pat gali būti ir geras kelionių draugus. Juos galima vesti į pėsčiųjų žygius po miškus ir pievas. Šie smagiai išsidūks, pasižais ir vakare laimingi ramiai miegos. Tik svarbu įvertinti šuns jėgas ir neimti pernelyg mažo šuniuko į didelį žygį. Nors tokie šunys kaip taksas gal ir ištvers ilgesnę kelionę, tačiau kišeninis toiterjeras gali ir greitai pavargti. Na bet haskis ar malamutas tikrai džiaugsmingai praleis šį kelionių laikas ir liks ilgai jums dėkingas.

                  Renkantis šunį galima keliauti į šunų veislyną, ieškoti šuns per skelbimus ar tiesiog nuvažiuoti į prieglaudą. Tai priklauso nuo to, ar jums yra svarbi šuns veislė, jo charakterio bruožai, ar jums tiks ir mažas neišvaizdus šuniukas iš prieglaudos. Gerai apsvarstykite, kokio šuns norite ir tik tuomet važiuokite jo rinktis.