Laisvalaikis/Pomėgiai

Manikiuras: procedūros ištakos ir šiandienos tendencijos

manikiurasManikiuras yra skirtas rankų priežiūrai – jo metu valomi nagai, tvarkoma nagų odelė ir lakuojami nagai. Įdomu tai, kad manikiuras nėra šiuolaikinės grožio industrijos atradimas, o atsirado labai seniai – net 5000 metų prieš Kristų. Jau tada moterys dažydavo savo rankas chna dažais. Po to ir faraonai pradėjo dažyti nagus chna dažais. Tuomet Arabijoje ir Egipte buvo populiaru naudoti vario spalvos nagų laką, pagamintą iš vabalų sekreto. O jau 600 metų prieš Kristų moterys puošė nagus auksinėmis ir sidabrinėmis dulkėmis. Daugiausia priežiūros nagams skirdavo egiptietės ir rytietės – šiose teritorijose archeologai yra radę nemažai dėžučių su manikiūro įrankiais. Senovės Egipte ilgi nagai buvo laikomi prabangos simboliu. Egiptietės nešiodavo ilgus, dirbtinius nagus. Aišku, tai galėjo sau leisti tik turtingos moterys. Dirbtiniai nagai buvo gaminami iš dramblio kaulo ar net aukso. Europietėms nagų priežiūra rūpėjo mažiau. Manoma, kad Europoje manikiūras išpopuliarėjo tik 1830 metais, kuomet tuometinis Prancūzijos karalius labai rūpindavosi savo nagais. Tais pačiais metais atsirado ir pirmieji europietiški manikiūro rinkiniai. Manikiūro įrankiai tuomet buvo gaminami iš dramblio kaulo, aukso, sidabro. Įrankių dėklai paprastai buvo gaminami iš odos. Mokslininkai nuolat stengėsi sukurti ilgai išliekantį nagų laką. Tai jiems pavyko padaryti tik 1932 metais – tada amerikiečių įmonė „Charles Revson“ išrado spalvotus nagų lakus.

Šiuolaikinis manikiūras
Šiandien yra sukurta daugybė priemonių, padedančių puoselėti rankų nagus. Kiekviename mieste galima rasti daugybę manikiūro paslaugas siūlančių salonų. Ilgi nagai tapo madingi ir, kitaip nei seniau, juos gali sau leisti kiekviena moteris. Ypatingas šio amžiaus atradimas – ilgalaikis manikiuras. Ilgalaikis lakavimas tapo tikru išsigelbėjimu veiklioms, nuolat laiko stokojančioms moterims. Gelinis lakavimas – praktiška procedūra. Vos pabaigus procedūrą galėsite nesibaiminti, kad prisilietusi prie kokio nors paviršiaus sugadinsite visą profesionalo darbą. Be to, ilgalaikis manikiūras tampa tikru išsigelbėjimu vykstant į kelionę. Ilgalaikis lakavimas praverčia ir tuomet, kai ruošiamasi svarbiai šventei – rankos atrodo nepriekaištingai ir nesibaiminama dėl to, kad lakas nusilups. Vienas didžiausių privalumų yra tai, kad ilgalaikis lakavimas laikosi net iki 3 savaičių, o kartais ir dar ilgiau.
Be abejo, ilgalaikis lakavimas turi ir minusų. Gelinį laką svarbu taisyklingai nuimti, nes kitaip galima stipriai pažeisti nagus. Gelinį laką gali nuimti tik meistras, naudodamas specialias priemones. Jeigu nulupsite gelinį laką pačios namuose, sugadinsite nagus. Iš tikrųjų tai nagams kenkia ne lakavimas, o neteisingas lako nuėmimas. Dar vienas neigiamas aspektas yra tas, kad gelinis lakavimas kainuoja kiek daugiau nei paprastas. Bet įvertinus tai, kad jis ir laikosi ilgiau, kainų skirtumas nėra ženklus.

Taip pat svarbu žinoti, kad gelinis lakavimas tinka ne visoms moterims. Toks lakavimas netiks toms moterims, kurių nagai sluoksniuojasi, kurių rankos ir delnai linkę prakaituoti, o taip pat kurių nagai traumuoti, sumušti ar ligoti.

Kalbant apie manikiūro kainas, kiekviename salone jos gana skirtingos. Klasikinis manikiuras kaina – 12 Eur. Manikiuras vilniuje su paprastu lakavimu kainuoja apie 13 Eur. Be abejo, manikiūro salonuose teikiama ir daugybė kitų paslaugų, pavyzdžiui, nagų priauginimas, ilgalaikio lako nuėmimas, rankų masažas, įskilusių nagų klijavimas ir t.t.

Manikiuro kursai
Vilniuje organizuojama nemažai tiek individualių, tiek grupinių manikiūro kursų, kurių metu išmokstama manikiūro technologijos, nagų lakavimo, nagų dailės, rankų masažo ir pan. Didžiąją dalį kursų sudaro praktiniai užsiėmimai. Neretai manikiūro kursuose išmokstama ir antakių formavimo, dažymo pagrindų. Kursų kaina priklauso nuo mokymosi trukmės. Manikiuro kursai gali būti ir puikia dovana mamai, dukrai, draugei.