Kelionės/Turizmas

Šiltųjų kraštų kurortai

MaljorkaAr mėgstate šilumą? Taip? Tikrai? Tuomet, ko gero, atostogas leidžiate kur nors kur šilta. Prie ežero, jūros? O gal pirtyje? Na o mes jums pasiūlysime atostogas praleisti ten, kur šilta ir nuolat šviečia saulė – pietų Europos kurortuose.

                  Kurortų pietų Europoje yra gyvas galas, pradedant Maljorka ir baigiant Kanarų salų mažais miesteliais. Labai didelė dalis kurortų priklauso Ispanijai. Tik pagalvokit: didžiulė žemyninė Ispanijos dalis su neįtikėtinai ilga pakrante, tuomet jai priklausančios bent trys salos Viduržemio jūroje: Ibiza, Maljorka, Menorka, taip pat ir visas Kanarų salynas su septyniomis salomis. Ir visuose šitose salose yra begalės vietų, kur galima praleisti atostogas šiltai ir smagiai.

                  Žemyninė Ispanija dažnai žmones vilioja ne tik kurortais, bet ir didžiųjų miestų žiburiais. Madridas, Barselona, Valensija – visi šie miestai yra itin populiarūs tarp Europos turistų ir nuolat lankomi. Čia galima susipažinti su ispanų kultūra, pamatyti jų senosios architektūros palikimą, pavaikščioti miesto gatvelėmis ir aplankyti kelis muziejus. Tačiau, didžiuosiuose miestuose, greičiausiai nepailsėsite. Žinoma, nebent diena iš dienos gulinėsite viešbučio kambaryje ar prie baseino. Bet mes norim tikros gamtos, todėl traukiame kiek atokiau – į Ispanijai priklausančias salas.

                  Ibiza, Menorka ir Maljorka yra Balearų salyno salos Viduržemio jūroje. Populiariausios jų – Maljorka ir Ibiza. Menorka kiek mažiau žinoma. Kalbama, kad į Ibisą keliauja jaunimas, norintis pasilinksminti, nes čia nuolatos vyksta vakarėliai, šokiai, pasilinksminimai. Na o Maljorka universalesnė sala – ji tinka ir jaunimui ir vokiečių pensininkams. Čia galima leisti vakarus Palmos mieste, bet tuo pačiu galima ir laipioti po kalnus ir aktyviai praleisti dienas. O dar gi visi maži miesteliai, kaimeliai, kur ramiai galima gulinėti, kaitintis saulėje ir retkarčiais įbristi į šiltą skaidrų vandenį. Panašu, kad Maljorkoje, ką veikti atras kiekvienas.

                  Kanarų salynas yra gerokai nutolęs nuo žemyninės Ispanijos ir išsidėstęs jau Atlanto vandenyne, gerokai arčiau pusiaujo nei visa Ispanija. Todėl čia ir temperatūra aukštesnė ir žiemą mažiau nukrenta. Šios salos susidarė veržiantis ugnikalniams, todėl jos peizažai gali pasirodyti neįprasti. Bet būtent to čia ir važiuoja turistai iš viso pasaulio. Pasižiūrėti į ugnikalnį, pasivaikščioti po mėnulio kraštovaizdį, o vakare šokti į įšilusį Atlanto vandenyną…