Savo darbo ir poilsio ritmą dažniausiai matuojame savaitgaliais ir atostogomis. Nieko keisto – pilną darbo dieną dirbančiam žmogui dienos likutis retai kada būna panašus į poilsį. Maisto gaminimas, tvarkymasis, įvairūs nenumatyti reikalai ir reikaliukai, neleidžiantys rasti sau net tų poros valandų per dieną. Dažnai šiokiadieniais pagrindinė pramoga būna internetas, filmas, televizorius ar knyga. Kita vertus, pavargus skaityti kažką rimto retai norisi. Ir išeitimi dažnai patampa įvairūs sapnininkai ar horoskopai, kaip ir kažką, bet kaip ir nieko nereiškiantys, tačiau išskirtiniai kiekvienai naujai dienai. Ir tos penkios minutės, skaitant savo dienos prognozę ar bandant išsiaiškinti, o ką gi gali reikšti naktį sapnuotas puodas koldūnų, gali prabėgti visai linksmai. Jei turite sveiko proto, žinoma.
Sapnai ir sapnavimas – dažniausiai malonus miego papildas, ryte atnešantis įdomių minčių apie tai, kaip gi iš viso galima tokias keistenybes susapnuoti. Net ir žavėtis savimi galima. Pavyzdžiui, kad gi nekeltų žavesio savas sapnas apie tai, kad esate tikrųjų miško lakštingalų choro narys solistas, kuriam dėl per didelio išskirtinumo tenka užsidėti dirbtines plunksnas? Žavinga. Jei sapnuojate kažką panašaus, drąsiai galite didžiuotis savo smegenimis. O jei jūsų sapnai nuobodūs, nieko panašaus į tai – gal tuomet jums labiau tinka horoskopai? Galbūt tą dieną jūsų zodiakui bus liepta saugotis krentančių medžių arba netikėtai užsidarančių durų? Dar įdomiau gali būti skaitant sapnininką. Jei sapnavote kažką paprasto, pavyzdžiui žmonių minią, o sapnininkas rašo, kad tai reiškia, jog jūsų įgūdžiai naudotis kompiuteriu silpsta, argi nebus smagiai praleistos tos kelio ryto minutės?
Tiesą pasakius, ganėtinai sunkiai man čia pasisekė su pirmomis pastraipomis. Gal tai dėl to, jog niekad neteko susapnuoti jau viso parašyto straipsnelio. O jei ir tektų, ir jis būtų tikrai originalus, argi to pakaktų. Juk ir prisiminti reikia, galų gale ir perrašyti. Sapnai ne visada tokie galingi ir įdomus, kaip galėjo pasirodyti iš aukščiau esančio teksto. Nelaimei, didelė dalis sapnų netgi nukeliauja užmarštin vos pabudus. Nemažai žmonių toli gražu ne kasdien gali pasakyti, ką gi jie sapnavo. Net yra teigiančių, kad jie išvis nesapnuoja. Tiesa, čia mokslininkai skuba paneigti – sapnuojate, ponai ir ponios, tiesiog neatsimenate. Nors, gal patologijų ir visokių būna, neverta per stipriai čia kažko teigti.