Kelionės/Turizmas

Vokietija – įdomi ar ne?

darbas VokietijojeŠiomis dienomis kas dieną girdime naujienų iš Vokietijos. Migrantų krizė Vokietijoje itin opi problema. Na ir ko tikėtis – įsileidę neracionalų kiekį imigrantų, vokiečiai patys sau prisidarė bėdų. Tiesa, nekaltiname tų paprastų žmonių, kurie iš anksto žinojo, jog tai į gerą neatves. Tačiau gi ne kiekvieno nuomonės valdžia paiso. Ar Vokietija padarė klaidą, įsileisdama tiek imigrantų? Tikrai taip. Pradedant vietinėmis problemomis, kaip nusikaltimai ir riaušės, baigiant neigiama įtaka turizmui. Visgi – ar Vokietija dar traukia emigrantus iš rytų Europos ar tapo šalimi, kur jau niekas nenori darbo ir lengvo gyvenimo?

           Dirbti Vokietijoje lietuvių tarpe kol kas yra gana populiarus užsiėmimas. Darbas čia gerai apmokamas, pasirinkimas didelis. Tačiau, vienas svarbus aspektas –  nori gauti tikrai gerą ir gerai apmokamą darbą reikės gerai išmokti vokiečių kalbą. Na bet kurioje šalyje yra kitaip? Nemokantys vietinės kalbos, imigrantai dažniausiai dirba tik sunkiausius ir prasčiausiai apmokamus darbus.

           Taigi, jei nesate nusiteikę mokytis vokiečių kalbos, greičiausiai uždirbsite „tik“ apie 7 eurus į valandą arba kitaip skaičiuojant – virš 1000 eurų per mėnesį. Atlyginimas triskart didesnis nei Lietuvoje. Tiesa, džiaugtis kiek per anksti – kainos čia irgi pastebimai didesnės nei Lietuvoje. Jei norite gyventi geriau – imkite į rankas žodyną, išmokite pradžioje svarbiausius žodžiu ir frazes ir tuomet pereikite prie sudėtingesnio mokymosi. Tuomet geras darbas Vokietijoje, nors ir nebus garantuotas, tačiau bus tikrai daug daugiau galimybių jį gauti.

           Visgi Vokietija vis dar yra įdomi ir turistiniu požiūriu. Nurimus migrantų krizei, galėsime atsipūsti ir ramiau keliauti į šią šalį.  Juk čia – didysis Berlynas, Miunchenas, kiti miestai. Taip pat ir pietų Vokietijos Alpės, o dar gi kiek pramogų – nuotykių parkų ir zoologijos sodų. Be to, Vokietija nėra taip toli nuo Lietuvos, dažnai į ją važinėjama ir autobusu. Kartais pavyksta keliautojams pagauti pigius bilietus ir keliolika valandų atsėdėjus autobuse pakeliauti vos už kelis eurus.

           Jei Vokietija jūsų kol kas netraukia, darbui ir atostogoms galima pasirinkti bet kurią kitą Europos valstybę. Pradedant nuo populiarių Skandinavijos šalių ir baigiant saulės nutviekstomis Italija, Ispanija ir kitas pietines Europos valstybes. Pasirinkite sau geriausias sąlygas ir tikrai nuspręsite, kur geriausia jums keliauti.