Kita,  Pirkiniai/Paslaugos,  Uncategorized,  Verslas/Ekonomika

Ką turėtumėte žinoti apie įvairias paskolas?

paskola internetuĮvairios paskolos dabar tik ir vilioja vartotojus – galima skolintis net ir nemokamai. Tiesa, niuansas yra tas, kad internetu besiskolinantys asmenys retai pastebi kokios didelės palūkanos taikomos kreditams. Tai ypač liečia trumpalaikes paskolas. Keliems mėnesiams skolintis yra be galo brangu, nes dažniausiai bendrovės tokiems laikotarpiams nustato didžiausias leidžiamas palūkanas. Norintiems sumažinti palūkanas siūloma pagalvoti apie ilgesnio termino pasirinkimą, nes jis dažniausiai verčia kredito bendroves mažinti bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą. Internetu kreditus gauti gali ne visi, nes dabar skolinimo tvarka yra griežtesnė nei buvo prieš kelerius metus.

Kas liečia pokyčius, reikia pastebėti, kad prieš kelis metus nebuvo net jokių mokumo vertinimo nuostatų, todėl kreditoriai galėdavo elgtis taip kaip išmano. Tačiau, dabar paskolų bendrovės yra prižiūrimos Lietuvos banko, jos dažniau susilaukia įvairių piniginių baudų už nuostatų pažeidimus. Įprastai bendrovėms skiriamos didelės baudos už netinkamą mokumo vertinimą – kreditoriai suteikia paskolas tiems, kurie iš tiesų neturi galimybės paskolų grąžinti laiku. Tai priežiūros institucijos išsiaiškina, atlieka tyrimus ir nubaudžia neatsakingas bendroves. Kai kurioms netgi atimtos licencijos, kurios leidžia versit šia veikla.

Reikia pažymėti, kad kiekviena paskola internetu suteikiama labai greitai, tačiau tvarka yra pasikeitusi ir jau tos paskolos nebėra teikiamos apskritą parą kaip anksčiau. Kredito bendrovės dabar pinigus skolinti naktimis nebegali. Taip pat klientams leidžiama pasinaudoti dviejų dienų laikotarpiu, per kurį galima grąžinti kreditą nesumokant jokių palūkanų bei kitų mokesčių. Tas terminas taikomas nuo kredito gavimo momento t.y. nuo paskolos gavimo akimirkos jūs per dvi dienas galite tą paskolą grąžinti be jokių mokesčių ar palūkanų.

Nepaisant to, jog prasiskolinusių asmenų daugėja, pastebima, kad daugėja ir bendrovių, kurios gauna milžiniškas baudas. Vis dar yra nemažai kreditorių, kurie paskolas suteikia ne tiems asmenims. Jie netinkamai peržiūri kliento pateiktą informaciją, todėl paskolas suteikia tiems, kurie neturi pakankamai pajamų. Toks skolinimas yra neteisėtas. Bet, turite žinoti, kad jeigu patys ketinate sukčiauti bandant gauti kreditą, tai nenustebkite, kad būsite baudžiami ir jūs.