Pastaruoju metu daugelis lengvųjų automobilių vairuotojų naudojasi radijo stotelėmis. Ši įranga dar ne taip seniai išpopuliarėjo, nors anksčiau buvo itin populiari tarp krovininių mašinų vairuotojų. Iš tiesų, tolimųjų reisų vairuotojui radijas suteikia daug privalumų – turint radijo stotelę, galima nesunkiai išsikviesti techninę pagalbą, pasidalinti svarbia ir reikalinga informacija arba tiesiog pabendrauti. Radijo stoteles galima padalinti į dvi pagrindines kategorijas – PMR 446 tipo stoteles bei CB.
Iš pradžių, apžvelkime PMR 446 tipo stoteles. Jos yra gerokai pigesnės už CB, kadangi yra nedidelės ir neturi daug funkcijų, tačiau yra labai paprastos naudotis. Jums tereikės išmokti nusistatyti tinkamą kanalą, o tuomet paspausite kalbėjimo mygtuką ir galėsite kalbėtis kiek norite. Visgi, jeigu jums reikalinga radijo stotelė su daugiau papildomų funkcijų, galime pasiūlyti pasidairyti į pusiau profesionalias PMR 466 tipo stoteles. Jos turi keletą įdomių ir naudingų savybių, kurių nerasite pačiuose pigiausiuose ir paprasčiausiai naudojamuose modeliuose:
Kanalai gali būti surandami automatiškai;
Yra baterijos taupymo funkcija;
Speciali apsauga nuo vandens;
Kalba gali būti koduojama.
O kaip gi dėl nuotolio, kuriuo galite kalbėtis? Tiesa tokia, kad nuotolis ne tiek priklauso nuo jūsų racijos brangumo ar pigumo, gamintojo reputacijos ar panašių dalykų. Svarbiausias dalykas – oro sąlygos, reljefas, ryšio trasa. Pavyzdžiui, net ir pati kokybiškiausia racija neveiktų didelių atstumu šlapiame ir labai tankiame miške.
O kam reikalingos CB radijo stotelės?
CB radijo ryšio stotelės yra brangesnės nei anksčiau minėtos, tačiau jos lygiai taip pat nereikalauja jokios licenzijos. Būtent CB stotelės pastaraisiais metais tapo labai populiarios tarp daug keliaujančių lengvųjų automobilių vairuotojų. Kuomet būsite magistralėje, sužinosite svarbią informaciją, pavyzdžiui, priekyje esantys vairuotojai galės jūs perspėti apie ateinančias kliūtis. Naudinga informacija yra teikiama ne tik magistralėse, bet ir miestuose. O jeigu priešakyje laukia labai ilga kelionė, tuomet su CB radijo stotele ji tikrai neprailgs.
Iš esmės, tokią stotelę savo automobilyje jūs galite įsirengti vos už 70 eurų. Kaina yra tikrai nedidelė, o juk toks ryšys yra visiškai nemokamas, tad turėsite ryšio priemonę net ir tokiose vietose, kur neveikia mobilusis ryšys, prie kurio mes visi taip esame įpratę. Negana to, įsirengti CB stotelę paprasta pačiam – tam nereikia kokių nors specialių meistrų. Be abejo, vertėtų paskaityti instrukciją ar pasižiūrėti mokomąjį video klipą, tačiau tinkamai viską atlikus, vairuotojas vos per porą minučių gali įsirengti naują CB radijo ryšio stotelę.
Daugybė panaudojimo būdų
CB arba PMR radijo ryšys jums pravers ne tik kelyje, bet ir daugelyje kitų situacijų. Pavyzdžiui, jeigu mėgstate skraidyti oro balionais palydėti saulę, dažnai keliaujate su didele kompanija, vykdote žemės matavimo veiklą, dirbate klientų aptarnavimo srityje ir t.t. Kitaip tariant, kur reikia greičiau ir patogiau susisiekti, ten racijos bus jūsų paslaugoms.
Įsigyti radijo stotelę dabar paprasčiausia internetu – čia ir pasirinkimas didesnis, ir kaina mažesnė. Negana to, specialistai gali pagal jūsų konkrečius poreikius patarti, kokią radijo stotelę verčiausia įsigyti.